Na konci světa

30. června 2018 v 15:12 | Extasy |  My Rainbow
Mám teď takové silnější queer období, takže jsem v poslední době viděla víc gay počinů, z nichž se dají vybrat opravdu zajímavé kousky a tím dalším, který tu představím, je film Na konci světa, nebo v originálním názvu God´s own country.


Co jsem četla názory lidí, přirovnávají ho ke Zkrocené hoře a asi na tom něco bude, protože děj je obdobný. Přesto se mi tenhle film líbil o něco víc, protože ZH má v sobě něco, a nedokážu popsat co, co mě odrazuje od toho, abych si ji pustila znovu, kdežto u tohoto snímku vím, že za čas se na něj s chutí znovu podívám.

U ZH mi trochu vadí herecké obsazení, ale je mi jasné, že to byl účel, dosadit do rolí známé tváře. Jelikož jsme se nikdy nesetkali s drby, že by Heath Leader, nebo Jace Gyllenhaal byli na kluky, mám tedy trochu problém jim to věřit. Jistě, dohnaly je k tomu okolnosti, příležitost a já nevím, co ještě a je to perfektně natočený film, ale bohužel se do mojí top desítky nedostal. Což ale nemůžu říct o Na konci světa. Jen pro upřesnění, je to jen tím filmem, oba herce v jiných filmech totálně zbožňuju! :D

Příběh se odehrává na chladném britském venkově a sleduje osudy farmářské rodiny a nádeníka, kterého si z důvodu otcova zotavování po mrtvici rodina najala. Syn Johnny je tak trochu větroplach. Práci na farmě sice zastane, ale jinak si rád vyhodí z kopýtka, ať už jde o nezávazný sex na toaletách v hospodě, nebo o nadmíru vypitého alkoholu. Příchod Gheorghe z Rumunska naruší jeho zajeté rituály. Druhý muž je přesný opak jeho. Svědomitý, zodpovědný a věrný. Johnny dlouho odolává svým citům, ale jak to tak bývá, někde se to jednou zlomit musí.

Pokud se pro film rozhodnete, připravte se na chladnou a ponurou atmosféru britského venkova, protože ta je od začátku nedílnou součástí a nezmění se to. Jenže možná proto je tu tak krásně vidět pozvolně rozvíjející se vřelost mezi hlavními hrdiny, protože je vedle nehostinné krajiny, nebo téměř otrockého farmaření perfektním kontrastem. Některé scény se zvířaty bych možná vypustila, ale ono to tak nějak dotváří celý obraz právě té otrocké práce, když se člověk rozhodne, že bude farmář.

Ani jednoho z hlavních představitelů neznám, proto pro mě nebylo těžké jim to uvěřit a mimo jiné to zahráli opravdu skvěle. A dočkáme se zde i několika milostných scén, což opravdu můžu. Nějak si prostě nedokážu představit, že by v gay filmu nebyl žádný sex :D

Film se dá najít i s titulky na obvyklém místě a pod originálním názvem - Gods Own Country 2017

Budu ráda, když mi napíšete vaší topku gay filmů a seriálů, třeba bych mezi nimi mohla najít zajímavý tip :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 30. června 2018 v 15:26 | Reagovat

Miluji lesbické filmy i gsy filmy

2 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 30. června 2018 v 15:27 | Reagovat

[1]: spřátelíš blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama