Eyewitness - Očitý svědek

30. června 2018 v 11:22 | Extasy |  My Rainbow
Všimla jsem si, že Skam přece jen někoho zaujal, tak přináším tip na další seriál. Určitě nedosahuje takových kvalit jako Skam - ten u mě asi už nic nepřekoná - ale má jiné. Minimálně vás udrží u televize, dokud ho nedokoukáte do konce :)

Eyewitness je remake norského seriálu z roku 2014. Na ten zrovna najíždím a tentokrát musím říct, že amíci to pojali určitě atraktivněji a víc poutavě. Nebo to možná bude tím, že už vím, o co v ději půjde, takže mě vývoj moc nepřekvapuje. Každopádně pojďme mluvit o americké verzi z roku 2016, která se dočkala hned 10 dílů, oproti šesti v norském podání.

Philip a Lucas jsou tajní přátelé. Tajní proto, že Lucas je oblíbený student, kdežto Philip je nový kluk, který do městečka Tivoli (jakýsi americký venkov) přišel jako adoptivní syn místní šerifky. Philipova matka je narkomanka a syn jí byl odebrán. Policistka Helen a její manžel se o Philipa snaží starat, ale Helen má tajemství z minulosti, které jí nedovoluje projevovat city. No a Lucasův otec zase nesnese, aby se jeho syn stýkal s klukem, který je pouhou naplaveninou.

I tak se Philip a Lucas scházejí a dokonce přeskočí jiskra, jenže aby toho nebylo málo, jedné noci, kdy jsou ti dva spolu, se stanou svědky trojnásobné vraždy. Aby zatajili svůj vztah, rozhodnou se, že nikomu nic neřeknou a co hůř, vrah při incidentu zahlédne Philipovu tvář…

Jelikož zavraždění byli členové drogového gangu, do příběhu se postupně zaplétají i další osoby, které celou situaci zkomplikují. A Philip s Lucasem od té chvíle nemají klid, protože je jim vrah na stopě.

Není to vyloženě gay seriál, ale scény Philipa a Lucase jsou věrohodné, a pokud Lucas zrovna nevyšiluje, že je zase někdo uvidí spolu, tak jsou i hezké. Pochopitelně se Lucasův pohled na coming out postupně mění, stejně jako vážnost jeho vztahu s Philipem.

Víc asi o seriálu psát nemusím. Od začátku víme, kdo je vrah, takže je to spíš o hře kočky s myší a o tom, která strana je o krok napřed, což ale ději na napětí rozhodně neubírá.

Philip a Lucas mají spoustu fan videí, proto jedno přidávám pro představu. A jednotlivé epizody i titulky se dají poměrně snadno najít ;)

Doufám, že se vám Eyewitness bude líbit. Brzy zase přispěju s dalším tipem :)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SARA SARA | 3. července 2018 v 6:35 | Reagovat

Jdu stahovat 😀Diky za tip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama