Květen 2017

Rivalové 5.

28. května 2017 v 14:21 | Extasy |  Rivalové

Ahojky všem. Máme tu neděli a s ní i další díl Rivalů. Navazuji tam, kde jsem minule skončila, tedy po Kameho a Yamadově rozhodu. Dnes už se dostaneme k taneční zkoušce, ale to co se na ní stane si bohužel přečtete zase až za týden. Není to ode mě škodolibost, prostě to podle délky tohohle dílu vyjde až na ten další.
Moc děkuji za komentáře k minulému dílu :)Rivalové 4.

21. května 2017 v 11:28 | Extasy |  Rivalové

Hezkou neděli všem. Přináším další díl Rivalů a děkuji za komentáře k tomu předchozímu :)Rivalové 3. 2/2

14. května 2017 v 13:31 | Extasy |  Rivalové

pokračujeme...


Rivalové 3. 1/2

14. května 2017 v 13:22 | Extasy |  Rivalové

Máme tu neděli a s ní i další díl Rivalů. Dnes je trochu delší, tak jsem ho musela rozdělit. Asi budete mít po přečtení pocit, že se hnuly ledy, ale tak jednoduché to fakt nebude. Ještě kluky čeká dlouhá cesta...
Nakonec přidám pár vysvětlivek, jak jsem minule slíbila. Sem tam se v příběhu objeví nějaké to jméno navíc, ale naštěstí už žádné z nich nebude mít pro vývoj děje důležitější smysl.
V současné době Kame natáčí s Yamapim seriál, ke kterému též udělali duetovou ústřední písničku. Píšu to proto, že se o jejich minulé spolupráci zde zmiňuju, ale tuhle novinku do příběhu nedám. Beru to tak, že se naše story odehrává ještě předtím. Jinak se do povídky snažím dávat co nejreálnější informace. Tedy samozřejmě hlavně, co se jejich práce týče :)
Snad se vám bude další díleček líbit. Arigatou za komentáře k tomu předchozímu. Enjoy!Happy Birthday, Yama-chan!

9. května 2017 v 20:07 | Extasy |  Something about Yamada Ryosuke

Asi už to tady nestihnu včas, protože v Japonsku je už zítra, ale i tak bych chtěla našemu milému Yamadovi popřát všechno nejlepší k jeho dvacátým čtvrtým narozeninám, které slaví 9.5.
Ryosuke má od léta nějaké zdravotní potíže, takže určitě mu chci popřát i hodně zdraví, aby se brzy dal zase do pořádku a mohl se naplno věnovat své práci, kterou tolik miluje. Není mi zrovna dobře, když někde zahlédnu náznak toho, že se necítí úplně v pohodě, tak ho alespoň sama pro sebe postrkuju k tomu, aby si odpočinul. Ví, že má plnou podporu svých fanoušků, kteří by se určitě nezbláznili, kdyby si dal načas voraz. Jenže Japonci jsou už takoví a tihle kluci z Johnny´s, mám pocit, někdy makají víc, než je zdrávo.

Každopádně doufám, že Ryosuke své narozeniny jaksepatří oslavil :D OTANJOBI OMEDETO!Rivalové 2.

8. května 2017 v 0:58 | Extasy |  Rivalové

Zdravím moji milí. Je tu další díl povídky Rivalové. Připravila jsem pro vás jednoduché schéma postav a vztahů mezi nimi, pro lepší orientaci. Najdete ho ZDE.
Děkuju moc za komentáře k prvnímu dílu. Jsem hrozně ráda, že mi tu ještě někdo zůstal a podporuje mě, i když jsem kompletně změnila tým. Snad se vám bude další díleček líbit. Arigatou!


Rivalové - schéma

8. května 2017 v 0:50 | Extasy |  Rivalové

Opět tohle bude spíš pro Nade, anebo i pro další, jež mají problémy se zapamatováním si jmen postav v nové povídce Rivalové. Chápu, že je pro někoho, kdo se v asijské oblasti nepohybuje, pamatovat si pro nás netypická jména těžké. Mně to samozřejmě nepřijde, některá jména, nebo výrazy už mi naskakují automaticky, ale to jen proto, že si každý den něco japonského pustím.
Připravila jsem takové jednoduché schéma téhle povídky. Japonci to rádi používají pro své seriály, aby se diváci lépe orientovali v postavách. Tak snad vám to pomůže!
Ještě přidám pár vysvětlivek pro případy, se kterými se v povídce můžete setkat, a pokud bych tu na něco zapomněla, pokusím se to dát vždycky pod konkrétní díl.
Kdyby sem náhodou zabousil nějaký Japanolog, tak ať to bere s rezervou. Všechno mám odpozorované ze seriálů, filmů a talk show.

Rivalové 1.

1. května 2017 v 19:42 | Extasy |  Rivalové

Povídka Rivalové sice minula Adama obloukem, přesto tu ale jistá souvislost je. Nechala jsem se inspirovat povídkou This song is..., kde vystupoval Adam se Strifym. Píšu ji jednodušším stylem a snažím se do ní vnést autentičnost pozadí japonských uměleckých agentur. Nemyslím si, že by to bylo až tak extrémní, jak to píšu, ale nejsem naivní, že by v tak velké agentuře, jakou Johnny´s je, nepanovala rivalita.
Příběh je v jádru velmi jednoduchý. Nesnáší se a nemohou si přijít na jméno. Ale třeba se to někde zlomí :)
Budu ráda, když se vám to bude alespoň trochu líbit. A pokud ano, tak poprosím o trpělivost. Baví mě to psát, jen času je málo, takže stránky ve wordu přibývají pomalu. Enjoy :)

* * *

Ryosuke se dloubal lžící v jídle a přestože věděl, že je to nevhodné, nějak si nedokázal pomoct, aby toho nechal. Muž, sedící naproti u stolu zrovna dokončoval další hovor. Už nejméně osmý za poslední půl hodiny.
Yuichi Tasuke nebyl manažerem Hey Say Jump pro nic za nic. Měl spoustu dobrých kontaktů, znal ověřené páky, a když to bylo zapotřebí, jeho lokty byly ostré jako katany. Dokázal jimi i ublížit, ale to asi nebyl tento případ, napadlo Yamadu Ryosukeho, když tak na svého senpaie koukal. Ten člověk ještě nebyl schopný se ani pořádně vymáčknout, i když věděl, jak drahocenný je Ryův čas. Pořád jen telefonoval a po očku balil pěknou cizí blondýnku u vedlejšího stolu. Yamada se tím směrem podíval také, ale slečna byla asi na starší pány, protože jemu nevěnovala ani zdvořilý úsměv.