Říjen 2016

Four Seasons 18+

29. října 2016 v 16:14 | Extasy |  Adommy Short Stories

Zdravím všechny. Našla jsem tu jednu povídku, která měla kdysi dobu zveřejnění asi jeden den, možná ani to ne, než jsem ji zase stáhla. Je možné, že si ji někdo tehdy nestihl přečíst, tak to může udělat teď.
Povídka vznikla po koncertu Adama s Queen minulý rok v únoru v Praze. Inspirovalo mě, že tu konečně byl a také jisté informace, které jsem tehdy získala. Víc prozradit nemůžu, ale pro povídku to v podstatě nemá vliv.
Není to žádná sláva, ale schovávat ji asi taky nemá smysl, takže třeba si ji i užijete :)

Nechci se opakovat, jak špatně jsem na tom s časem, takže jen pro info, na Ospalce samozřejmě pracuju taky ;)


Dračí doupě XII. konec

26. října 2016 v 18:54 | Extasy |  Dračí doupě

A jsme u konce. Dvanáctá a zároveň poslední kapitola na vás čeká hned pod úvodním obrázkem.

Doslov jsem tentokrát zvolila před samotnou kapitolkou, protože DD nebylo tak rozsáhlé dílo jako Krvavý polibek a nemám tudíž potřebu se tolik obhajovat :D
Ano, byla to jednoduchá povídka s předvídatelným dějem; s postavami, které znáte, takže nebylo nutné se zabývat rozepisováním jejich charakterů a hlavně, DD je povídka, na kterou nevzpomínám se skřípěním zubů, protože její vznik netrval dlouho, dobře se mi psala a odpočinula jsem si u ní. Možná to bylo i tím, že jsem na ni od samého začátku nekladla vysoké nároky, tudíž ani na sebe. Když se nad tím zamyslím, něco na tenhle způsob bych asi ještě napsat mohla...

Jsem moc ráda, že jste vyslechli mých rad a přistupovali k povídce též bez vyšších nároků, a že si i někteří z vás našli čas na komentování. Jak už jsem psala dříve, potěšilo to i přesto, že už byla povídka napsaná. Měla jsem dky tomu pocit, že to vy, komentující neberete jako samozřejmost. Ostatně o těžkém údělu fan-autorském píše moc hezky Blanch v komentářích k Epilogu KP (to jen tak mimo).
Jmenovitě bych ráda poděkovala Nade - podporuje mě už pěkně dlouho a její komentáře očekávám s nadšením i úzkostí, co jsem kde zvrzala (to není myšleno špatně), konstruktivní kritiku snesu, i upozornění na chyby, protože sama bych si jich možná ani nevšimla. Dále děkuji Steeevě, taky je se mnou už hezkou řádku let a nebýt jejích komentářů pod povídkami, tak bych je snad ani nebrala jako kompletní :) Potěšilo mě, že se vrátila Mononoke, nebo Weras, píšete super komentáře, které vždy zvednou náladu. Ještě jsem si vzpomněla na Saru, nebo Martu a také Miki. Prostě moc díky všem!! Zachraňujete Cech čtenářský a současně s tím i ten autorský! :)

Víc asi nemám, co dodat. Užijte si poslední kapču a pokud se vám povídka líbíla, klidně o ní povězte někomu dalšímu ;)Dračí doupě XI. 2/2

24. října 2016 v 18:47 | Extasy |  Dračí doupě
A pokračování...

*

Dračí doupě XI. 1/2

24. října 2016 v 18:45 | Extasy |  Dračí doupě

Ahojky, jak se máte při pondělku? Taky ho tak nemáte rádi, jako já? :D Dnešní dílek musím rozdělit, do jednoho článku se mi nevešel. A jinak je to předposlední díl a hodně se v něm stane. Ale opět nečekejte zázraky, psala jsem to velmi jednoduše.
Díky moc za vaše komentáře u předchozích dílů!Dračí doupě X.

22. října 2016 v 9:48 | Extasy |  Dračí doupě

Jakpak se máte při sobotě? Užíváte víkend? Já toho mám dnes poměrně dost... manikůra, promítání mého filmu pro veřejnost, oslava... Ale o další díl DD bych vás určitě nepřipravila, takže tady ho máte... a už se blížíme do cílové rovinky :)Dračí doupě IX.

20. října 2016 v 17:47 | Extasy |  Dračí doupě

No, asi jsem to s těmi komentáři zakřikla :D No nic, popojedeme...Dračí doupě VIII.

19. října 2016 v 20:44 | Extasy |  Dračí doupě

A začíná se nám to přiostřovat... :) Děkuji těm, kteří komentují. I když mám už povídku napsanou, pořád se vás pár najde, co to neberete jako samozřejmost a toho si opravdu moc vážím.
Tak hurá na další díl!Dračí doupě VII.

18. října 2016 v 17:53 | Extasy |  Dračí doupě

Zdravím při úterku a přidávám další díleček. Užijte si ho :)
Dračí doupě V.

16. října 2016 v 17:47 | Extasy |  Dračí doupě

Dnes si dáme opět dva dílečky, protože zítra se na net asi nedostanu.Dračí doupě IV.

15. října 2016 v 18:17 | Extasy |  Dračí doupě

Jsem moc ráda, že se vám to líbí a komentujete, i přesto, jak je to jednoduché a nenáročné. V dnešním dílu už nakousneme i nějakou tu zápletku...
Dračí doupě II.

14. října 2016 v 17:54 | Extasy |  Dračí doupě

Takže nejprve chci poděkovat, že jste této povídce dali šanci. Na oplátku dnes přidám dvě kapitolky. Ono se začne pořádně něco dít až trochu později, protože se ty dvě postavy, které jsem se tu rozhodla dát dohromady, musí nejprve poznat, že :) Tím nechci naznačit, že spolu taky skončí, přece jen jde o velmi nesourodé osobnosti. No, asi si budete muset ještě počkat, jak to dopadne. Jinak, ráda bych přidávala delší díly, jenže kdo má blog na tomto serveru ví, že počet znaků na článek je omezený. Samotnou mě to štve, věřte mi.

A teď nějaké to slovo k příběhu samotnému. Jestli jste se někdy poohlíželi na netu po nejstarším synovi Weasleyů, došli jste jistě k hroznému zjištění. Že se jedná o celkem nevzhledného chlápka. Chci jen říct, že jsem si ho tady představovala trochu jinak. Rozhodně víc, no jak jen to říct... románově :) Napadlo mě několik kandidátů, dokonce z řad známých osobností. Ale třeba byste měli nějaký tip.
Pokud budete chtít, u některého z příštích dílů se mohu podělit o ten svůj.Dračí doupě I.

13. října 2016 v 18:21 | Extasy |  Dračí doupě

Než se definitivně vrhnu na pokračování Ospalé díry, měla bych tu další povídku z fandomu HP. Prohlásila jsem sice, že už se do dalšího počinu pouštět nebudu, ale v tomhle případě je tu jeden zásadní rozdíl oproti Krvavému polibku. Tuto povídku mám totiž už napsanou, což znamená, že ji mohu přidávat každý den :)

Dračí doupě mělo původně název Dráčku můj, tedy pracovně jsem si to tak nazvala, možná i proto, že se jedná o jednoduchou povídku s jednoduchým příběhem a hlubší název mi k tomu nepřipadal vhodný. Ostatně tím není ani Dračí doupě, které ale tento počin vystihuje přece jen přesněji.

DD začala vznikat v březnu tohoto roku. Jednoduchý nápad se mi líbil a měla jsem pocit, že by mi nemusel dát tak zabrat jako KP, taky o tom svědčí fakt, že jsem povídku napsala velmi rychle. A jak už jsem zmínila, nejedná se o žádné hlubokomyslné dílo. Tahle povídka tyhle ambice opravdu nemá a prosím tedy o to, aby jste k ní s tímto vědomím tak přistupovali. Na druhou stranu, věřím že to bude takové to oddechové čtení. Žádné zbytečné myšlenkové výlevy, složité osobnosti atd, jak bývá u HP zvykem.

A teď k samotnému obsahu. Jde samozřejmě o Snarry, já tenhle pár prostě miluju a musela jsem ho tam dát, ovšem v povídce se zabývám ještě jedním vztahem, na který v tomto fandomu narazíte velmi zřídka. Vlastně jsem v době, kdy DD začala vznikat, četla jinou povídku, kde se tento pár náhodou objevil a to mě také postrčilo k jejímu napsání. Chtěla jsem si ho ztvárnit podle svého, zalíbilo se mi, že se jedná o podobně komplikované a neslučitelné jedince jako v případě Harryho a Snapea. Název určitě napoví, kdo je jedním z nich ;)

Povídka bude mít dvanáct nebo třináct kapitol, ještě uvidím, jak mi to vyjde a rating odhaduji na 15+
Taky ignoruju kánon, jinak by ten příběh nebyl možný, protože se odehrává rok a něco po válce a pár věci jsem pozměnila všeobecně.

Bohužel nic jiného už rozepsaného nemám, takže tímto chci oznámit, že to bude asi na dlouhou dobu poslední povídka s tímto fandomem. Proto si ji užijte, jak nejlépe to půjde :)Krvavý polibek Epilog

8. října 2016 v 13:58 | Extasy |  Krvavý polibek

Tak a jsme definitivně u konce. Většinou píšu doslovy před poslední díl povídky, nebo před Epilog, ale tentokrát jsem si ho připravila až úplně nakonec. Možná je to i tím, že pro mě tahle povídka znamená něco víc, ať už v dobrém či špatném smyslu. Můžete ho číst, nebo ho nechat být, je to jen na vás.
Tady je poslední část příběhu. Poslední dotek Krvavého polibku, než zazní zvonec a pohádky bude konec :)


Krvavý polibek 39.

8. října 2016 v 11:40 | Extasy |  Krvavý polibek

Jj, mít tolik času na psaní jako teď... :)Krvavý polibek 38.

8. října 2016 v 11:07 | Extasy |  Krvavý polibek

A popojedeme :)