Krvavý polibek 27.

17. dubna 2016 v 18:43 | Extasy |  Krvavý polibek

Všem moc děkuji za komentáře a povzbudivá slova ohledně mé nové práce. Samozřejmě hledám jinou. Nehodlám se tu zahrabat do konce života, myslím si, že bych to tu nedoklepala ani do důchodu s mými zády a ostruhami a... Ne, nevadí mi manuální práce, vadí mi jen, že v dnešní době je lidský potenciál degradován na úkor přežití. Jistě, z něčeho se žít musí, ale pokud chodíte do práce jen proto, abyste měli na zaplacení nájmu a nic moc vám ta práce nedává, pak jsme s prominutím otroci a na dobré cestě k zešílení. Alespoň u mě to tak bude, jestli se věci někam nepohnou :D Na druhou stranu si říkám, že umělci bývají vždycky tak trochu šílení...Nebýt Ginny, která nyní v rukách držela dvě hůlky, jednu svoji a druhou Dracovu, a právě tou mířila na jejího majitele, Snapeovo a také bývalé Harryho útočiště by se změnilo na bitevní pole. Lucius Malfoy, jakmile spatřil, s kým se v komnatě nahází, změnil barvu svého obličeje na vztekle bledou. Harryho napadlo, že musí určitě vědět, proč ho sem Ginny dovedla, včetně jeho manželky a syna, ale docela chápal, jak musí být rozlícený, když se znovu setkal s mužem, který byl rok a půl mrtvý a v podstatě zemřel jako Voldemortův zrádce.
"Severusi!" procedil skrz stisknuté zuby Lucius. Narcissa se postavila vedle něj a Draco se stáhl raději do ústraní. Samozřejmě ho Ginny ani jednou nespustila z očí. Mířila na něj proto, aby Lucius neudělal nějakou hloupost. Tohle zkrátka nebylo vhodné místo na vyřizování účtů.
"Luciusi. Nikdy by mě nenapadlo, že se ještě znovu setkáme. Narcisso, Draco." Snape věnoval pohledy i zbylým členům rodiny, než se otočil zpět k jejímu vůdci. "Možná bys mohl tu hůlku dát dolů. Pokud jsi došel až sem, musí ti být známy všechny okolnosti," zašklebil se na něj. Lucius si ho měřil pohledem ještě další nekonečnou minutu, při které snad nikdo nedýchal. Pak uvolnil svaly v ruce a nechal ji klesnout podél těla.
"Do poslední chvíle jsem nevěřil, že se mu to podařilo," zasyčel Malfoy. Zájmeno patřilo Harrymu, avšak Lucius se po něm nepodíval. Stejně to nebylo nutné.
"Jak vidíš, zázraky se dějí. I když mi můžeš věřit, že jsem na svém vzkříšení neměl nejmenší zájem. Docela mi vyhovovalo, jak to bylo předtím." Snape pozvedl jedno obočí. Kdyby dokázaly pohledy zabíjet, jsou už oba mrtví. A Harry bohužel s nimi, protože byli stále provázáni poutem rituálu.

Harry se rozhodl, že dusnou atmosféru rozpustí. Nebylo to sice nic příjemného, stát v jednom pokoji s tolika rozličnými a nebezpečnými lidskými charaktery, ale v současné situaci museli táhnout za jeden provaz a to znamenalo přijmout i určitou odpovědnost. Alespoň jeho, Snapea a Malfoye se to bezprostředně týkalo.
"Jak se ti to podařilo, Ginny?" otočil se na svou bývalku. Dívka zrovna schovávala svou hůlku do kapsy a Dracovi podávala tu jeho. Měla ji u sebe celou tu dobu. Byla si jistá, že podruhé už o ni Draco nebude chtít přijít. Rusovláska přejela po všech přítomných pobavenýma očima, pak začala vyprávět.
"Začarovala jsem Dracovu oblíbenou knihu. Vkouzlila jsem do ní vzkaz pro… pana Malfoye…" trochu se zdráhala použít oslovení pan, ale nechtěla být před McGonagallovou nezdvořilá. "Ten vzkaz mohl vidět jen on. Draco mu ji pak donesl a ukázal. Leastrangeová nic nepoznala, díkybohu, ale tak by to kouzlo mělo fungovat. Doporučila jsem panu Malfoyovi, aby se své švagrové nějak zbavil. Myslím, že už si dlouho nedá víno," pousmála se Ginny. Tím bylo řečeno, že se hlava rodiny postarala o odklizení nepohodlného svědka klasickým uspáním. Snape při tom uvědomění nakrčil čelo. Jakmile šlo o lektvary, dokázal být dost pochybovačný a kritický. Harry zapřemýšlel, jestli i vůči Sarehu Shahovi, anebo ten byl z toho seznamu - podle Snapea neschopných lidí automaticky vyřazen.

"A dál?" ozvala se konečně i McGonagallová, čímž Harryho myšlenky vrátila zpět.
"Pak jsem všem vysvětlila, o co jde a po nějakém tom dohadování…" tentokrát Ginny na hlavu Malfoyovy rodiny pohlédla vyčítavě (asi měla s přesvědčováním nejvíc práce). "Jsme se přemístili sem. Od hranic pozemků jsem jednoho po druhém odvedla pod neviditelným pláštěm," dokončila své vyprávění s pokrčením ramen.
"Nemůžu uvěřit, že to šlo tak hladce," zabručel Harry.
"S tebou si to ještě vyřídím, Pottere!" ukázal na něj Lucius hrozícím ukazováčkem.
"Jo, s tím počítám," povzdychl si Harry a šel se usadit na pohovku. Cítil na sobě pohledy všech v komnatě, ale nevšímal si toho. Další část plánu byla splněná a to jen díky Ginny. Později jí bude muset poděkovat. Až se věci trochu uklidní.

"Proč jsi to vůbec udělal?" zeptala se ho Narcissa. Žena přistoupila k Harrymu blíž. Jak stála nad ním, působila hrozivě.
"Na tom už nezáleží," mávl Harry rukou. Snapeovy černé oči se zabodly do jeho tváře jako dvě ostré onyxové jehly a mladík těžce polknul. Náhle si uvědomil, jaký před vpádem Ginny, Minervy a Malfoyových vedli rozhovor. Snape mu chtěl říct víc o Shahovi. Možná se k němu konečně rozhodl být upřímný. Ve skrytu duše byl za přerušení Harry vděčný. Netušil, jestli by pravdu dokázal unést. Každopádně se zase posunuli o kus vpřed. Nebyl tím sice nadšený, ale čekalo je další skrývání a ochraňování jeden druhého. On, Snape a Malfoy byli v nebezpečí a bylo velmi důležité, aby si to oni i ti, co byli do tohoto tajemství zapleteni také, konečně připustili.
"Samozřejmě na tom záleží, když nás to dostalo do této situace," oponoval Lucius nazlobeně. "Možná teď vedeme klidný život, to ale neznamená, že se budeme podřizovat tobě a jí. A že ochotně setrvám v blízkosti někoho, kdo si s námi celou tu dobu hrál." To první patřilo Harrymu a Ginny a to druhé pochopitelně Snapovi. O vzájemné nenávisti těch dvou nikdo nemusel ani přemýšlet. Byla tak hmatatelná, že by se o ni Harry mohl opřít.
"Nikdo nechce, abyste se někomu podřizoval. Musíme spolupracovat. Přiznejte si to, nebyl jste nadšený, když se vrátila i Bellatrix. A jsem si skoro jistý, že ani vaše žena." Harry vzhlédl k blondýně, která pořád ještě postávala nad ním, a věnoval jí vědoucí pohled.

Narcissa se zamračila a založila si s tichým zafuněním ruce na prsou.
"Pořád je to moje sestra," protestovala. Harry se pousmál.
"A Sirius byl její bratranec. A jak skončil? Jen díky její posedlosti Voldemortem. Někteří zde už to vědí a chci být upřímný i k vám. Nejsem na sebe hrdý za to, co jsem udělal, ale podařilo se mi to a už vám muselo dojít, že k tomu došlo jen díky viteálu. To znamená, že by tu ta možnost byla i beze mě. Víme jistě, že jsou všichni Smrtijedi v Azkabanu nebo mrtví? Můžete odpřísáhnout, že se někde po Británii netoulá další fanatik, který byl stejně posedlý Bellou, jako ona Temným pánem? Každý viteál je hrozba, před kterou prostě neutečete. Je to jako časovaná bomba."
"Harry má pravdu," ozvala se Ginny. Z jejích slov bylo jasně poznat, že se chce mladého čaroděje zastat. Ale tak moc nelogické to zase nebylo. Harryho tvrzení dávala smysl. Voldemort čekal mnoho let, než znovu povstal. Jeho viteály trpělivě odpočívaly na skrytých místech a nikdo o nich dlouho nevěděl. Ale to ony se postaraly o Voldemortovu nesmrtelnost.

"Dobře, viteál má na svědomí Severuse a Bellu," vzal si Draco slovo. "Ale nikdy jsem neslyšel o tom, že by někoho spoutal s někým jiným," dodal nedůvěřivě.
"To se stalo při rituálu," vysvětlil mu Harry příkře. "Kdybych to byl tušil, tak…"
"Ale copak jste byli ty, Petr a Temný pán spoutaní?" oponovala Narcissa, narážejíc na Voldemortovo vzkříšení před pěti lety. Harry se podíval s prosbou o pomoc na Minervu. Právě ona, společně s Brumbálem, zjistila, že pouto mohlo vzniknout na základě nedobrovolně vytvořeného viteálu.
"Myslíme si, že to s tím viteálem souvisí. Neexistuje jiné vysvětlení. Nebyl vytvořen klasickou cestou a dopátrala jsem se jednoho případu, kdy měl podobně vzniklý viteál stejné vedlejší účinky. Nevím nic konkrétního, snad jen, že se to stalo už velice dávno a ne v Británii."
"A kde?" vyzvídal Harry. O tomhle mu ředitelka neřekla. Nebylo to snad důležité?
"Na Blízkém východě. Kde přesně, to také nevím," pokrčila Minerva omluvně rameny. "Stále pátrám. Jakmile budu vědět něco dalšího, sdělím vám to. Prozatím musím požadovat maximální spolupráci ode všech. Potýkáme se tu s něčím velmi temným a nebezpečným. Nevraživost není na místě." Přimhouřila přísně oči postupně na každého v komnatě. Včetně Luciuse, kterému se takový pohled samozřejmě nelíbil, ale neřekl proti němu jediné slovo.
"Nechci dělat problémy, ale nevím jak ostatní," rýpl si Harry.
"Já chci vědět, co se bude dít dál," nebral Draco Harryho na vědomí, i když na něm bylo vidět, že si směr té poznámky uvědomil.

Minerva zaujala místo u stolu a pokynula ostatním, aby si také našli nějaké sezení. Příslušníkům rodu Malfoyů to trvalo nejdéle. Jakoby stáním dávali najevo svůj nesouhlas, aby byli do této šarády jakkoliv zapletení.
"Nepočítala jsem s tím, že Ginny přivede i vás, drahá a vašeho syna," pohlédla Minerva na Narcissu. "Takže musíme využít i komnatu, kterou jsem přidělila Harrymu o patro níže."
"Ale…" začal Harry protestovat, profesorka ho ovšem utnula zvednutou rukou a pokračovala. "Zde jsou dvě ložnice, jedna náleží profesoru Snapeovi a tu druhou si mohou vzít Narcissa a Lucius… snad nebude vadit familiérní oslovení, jsem Minerva." Lucius i jeho žena souhlasně přikývli, i když se netvářili kdovíjak nadšeně. "Draco zůstane s Harrym dole a Ginny… té věnuji pokoj ve svých komnatách, pokud souhlasí," otočila tvář na zrzku, která bez protestů zakývala hlavou a usmála se.
"O víkendu se pokusíme získat Severusův viteál. Snad jsme na správné stopě. Musím vás všechny požádat o to, abyste zachovali absolutní diskrétnost a nedělali nic, co by mohlo ovlivnit klidný chod školy. Mnoho dětí zde si válku pamatuje, a pokud by na chodbách potkali bývalé Smtijedy, mohlo by to mít nedozírné následky. O jídlo se postarají skřítci. Ti budou zavázáni slibem mlčení. Snad je to všem jasné." Minerva s očekáváním nelibosti pohlédla na každého z přítomných v pokoji, a když nikdo nic nenamítal, pevně kývla hlavou a vstala. "Dobře, to by bylo všechno. Jistě si máte co povědět, takže já půjdu. Harry, tebe zítra ráno očekávám v knihovně," podívala se ještě na mladého kouzelníka a pak odešla.

A bylo to tu znovu. To trapné ticho, které se nikomu nechtělo přerušit, protože cokoliv by bylo právě teď řečeno, mohlo by vyznít nepřátelsky. Přítomnost ředitelky je v podstatě přinutila zachovat určitou zdrženlivost. Ale po jejím odchodu se hlavně v Luciusovi nashromáždil doposud potlačovaný vztek, který musel zkrátka ven. Muž akorát nevěděl, na koho se vrhnout dřív. Jestli na Harryho, nebo na Snapea.
Nakonec si vybral toho mladšího, ale už při prvním kroku mu Snape vstoupil do cesty. Harry se zrovna chystal vstát, jako kdyby tušil, že bude prvním Luciusovým terčem, Severusův zásah ho ovšem zatlačil zpět do pohovky a vykouzlil na jeho obličeji nevěřícný výraz. A nejen u něj. Ginny, která se doposud tvářila, jak je dokonale nad věcí, vytřeštila oči a Draco zalapal po dechu.
"Dobře si to rozmysli, Luciusi," zavrčel Snape, Malfoyovu hůlku zabodnutou v hrudi. Starší muž prudce vydechl nosem a zlověstně vykulil své světlé oči.
"Tušil jsem to. Vždy jsem měl podezření, že ho chráníš. Kvůli Brumbálovi, protože to byl jeho zlatý chlapec a byl vyvolený, aby zabil Temného pána. Ale proč to děláš teď? Protože tě vrátil mezi živé?!"
"Ty kreténe!" vykřikl Snape. "Copak ti to ještě nedošlo? Jestli ublížíš jemu, ublížíš i sobě. Zkus trochu používat mozek! Co se stalo s tvou rukou před několika dny? Neobjevila se ti na dlani řezná rána? Zničehonic?" naléhal na blondýna. Lucius střelil pohledem po Narcisse, jako kdyby i ona měla vědět, o čem Snape mluví. "Tak mluv!" přidal Severus do svého hlasu ještě pár decibelů navíc.

"Jo, objevila, krucinál," přiznal Lucius poraženě. Lektvarista odrazil jeho ruku s hůlkou.
"Přestaň na mě mířit, idiote! To je přesně ten důvod, proč tě tu ode dneška musím trpět a dávat na tebe pozor. Protože ty jsi zkrátka schopný nás zabít ještě dřív, než zničíme ten viteál."
"Což logicky nejde, že?" rýpla si Ginny posměšně. Lucius si znechuceně odfrkl.
"Ještě řekni, že jsi s tímhle vším smířený? Podívej se na tu skvadru. Jsem v jednom pokoji s dcerou krvezrádců. A on?" švihl bradou někam za Severuse. "Nenáviděl jsi ho. Možná jsi ho zároveň chránil, ale to co ti prováděl jeho otec a ten zavšivený pes a taky Lupin, jsi přece nemohl jen tak zapomenout. Byli jsme ti dobří, když se k tobě ta mudlovská šmejdka obrátila zády…"
Harry se chtěl opět vymrštit z gauče, tentokrát měl i zatnuté pěsti, připravený rozbít Malfoyovi ten jeho arogantní aristokratický ksicht, jenže Snape ho předběhl. Vypálil Luciusovi takovou, že se mu hlava otočila do strany a ještě se kolem ní omotaly jeho dlouhé blond vlasy.
Harry věděl, co to znamená. Pochopil to setinu vteřiny před tím, než ho samotného zasáhla bolest čelisti, jež o další vteřinu později zrudla, jako kdyby pěstí dostal sám. A Snape na tom nebyl jinak. Za jiných okolností by to byl asi docela vtipný pohled. Všichni tři muži se drželi za tváře a skuhrali. Každý podle své nátury. Malfoy byl vždycky tak trochu zbabělec, takže úpěl pěkně nahlas, Harry si naproti tomu nadával pod vousy a Snape něco tiše mumlal a nejvíc o jeho stavu vypovídala opět ta mrtvolná bledost.

"Už to chápeš, ty tupče?" zavrčel Snape. Narcissa nevěřícně kroutila hlavou.
"To je šílené," lkala. "Jak jsi před týdnem odletěl z naší postele, zrovna když…"
"Oh, mlč, Cisso!" okřikl ji manžel.
"Když co?" vyjekl Harry. Na bradu rázem zapomněl. Narcissa se rozhodla zarytě mlčet, jak jí nařídil Lucius, Harry se ale nehodlal vzdát.
"Co se stalo před týdnem? Vy jste odletěl z postele? Jen tak? Nebylo to ten den, co se k vám přemístila Bellatrix? Přemístila se rovnou k vám, že ano?" vyzvídal Harry neoblomně. Manželé si věnovali všeříkající pohled, pak Lucius přikývl.
"A co se stalo předtím?" vyptával se Harry dál. Snape i Ginny vypadali, že nechápou, kam míří, ale jistě to nějaký důvod mělo.
"To je… soukromé," vyhrkla Narcissa. Harry předstíral, že ji neposlouchá.
"Říkala jste něco o posteli. Vy jste to zrovna dělali?"
"Pottere, co si o sobě vůbec myslíš?" vyštěkl Draco. Div, že se po Harrym neohnal. Ale asi mu na poslední chvíli došlo, že by tím ublížil i otci. Opět se Harry tvářil, jako kdyby v místnosti nikdo nepromluvil a vypálil další otázku.
"A co dneska ráno? Nebo předevčírem."
Narcissa na ten popud zrudla jako pivoňka a sklopila pohled. Harry se vyhrabal na nohy a stoupl si vedle Snapea a snad poprvé od příchodu Malfoyových a Ginny se na něj zpříma podíval. A bohužel stačil jediný okamžik střetu jejich očí, aby Harry poznal, že Snape pochopil, na co myslí.

Nemohl dát najevo svou frustraci, proto jen svěsil ramena a otočil se ke dveřím.
"Jdu spát. Měl bys jít se mnou, Malfoyi," obrátil hlavu přes rameno na Draca. Ginny mu ještě podala jeho neviditelný plášť a také se přichystala k odchodu.
"Půjdu s vámi, ať na mě ředitelka nemusí čekat," vysvětlila.
"Nebudu čekat na koupelnu, Pottere, je to jasný?!" zasyčel Draco podrážděně. Ani Harry nebyl nadšený vidinou společného bydlení s protivným Zmijozelem, ale věděl, že mu nic jiného nezbývá. Zítra půjde pracovat, takže ho minimálně půl dne neuvidí.
"Je mi to jedno," mávl ledabyle rukou.

*

V dolní komnatě si Harry vytáhl z váčku župan a věci na spaní a sedl si na pohovku.
"Dělej, jsem dost unavený," sykl po Malfoyovi, který si při cestě ke koupelně opovržlivě prohlížel přidělený prostor a dost se při tom loudal.
"Radši na mě nemluv, Pottere. To že tu teď spolu budeme bydlet, z nás nedělá automaticky kámoše!"
"To bych snad radši prožil celý den pod Petrificem, než o tom jenom uvažovat," zabručel Harry. Draco si odfoukl a přidal do kroku. Těsně před dveřmi koupelny se však zarazil.
"Mohl bys mi říct, proč jsi mojí matce pokládal ty nevkusné otázky?"
"To bys nepochopil a hlavně ti do toho nic není," odsekl Harry. Draco s ním očividně stejného názoru nebyl.
"Není? Vyptával ses mých rodičů na intimní věci. Na něco takového se neptám ani já. Musel jsi k tomu mít důvod!" Harry si raději nepřipouštěl, že v Malfoyově hlase rozpoznal skutečný zájem a zavřel oči s útrpným povzdechem.
"A co když mě jenom zajímalo, jaký spolu teď mají vztah? Po válce?"
"Že by tě to zajímalo zrovna u mých rodičů?" ušklíbl se Draco pochybovačně. "Co ty a Zrzka? Kdy jste to dělali naposledy?" pustil se do boje. Harrymu hned došlo, že jde o protiútok. Rozhodně nevěřil, že by to Draca skutečně zajímalo, pokud se to netýkalo přímo jeho, nebo rodičů.
"Nevzpomínám si. Nechodíme spolu," odvětil unaveně.
"Cože? Ale ještě nedávno jsem slyšel, že…"
"Jo, to je možný. Rozešli jsme se nedávno," vysvětlil Harry. Víc Draco vědět nepotřeboval. I tohle však byla informace, kterou neměl jak použít.

"Poslala tě do háje, protože jsi vzkřísil Severuse?" chytil se toho Draco. Harry pozvedl obočí a otočil na něj tvář. Blondýn to vzal jako povolení pokračovat. "Hele, já si o ní nemyslím nic dobrýho, je to Weasleyová a její priority jsou… no, prostě jiný, ale dokážu si představit, jak to asi mezi vámi Nebelvíry chodí. Uděláte chybu, zaplatíte, nebo si myslíte, že by to tak mělo být. Vždycky jsem si ji představoval jako druhou Grangerovou. Určitě ti to dala pořádně sežrat, protože je tak nechutně čestná, že jo?! Víš, co řekla mně? Že mám konečně udělat něco správně. Já, Malfoy. Samozřejmě, že dělám správný věci, ale tak, aby to vyhovovalo mně."
"Jistě," zakoulel Harry očima. Bože, nikdy by se nenadál, že bude vést s Malfoyem rozhovor tohoto druhu. Vždyť on Ginny mezi řádky lichotil. V podstatě ji pochválil za to, že pustila Harryho k vodě. Ještě že tomu hadovi nedojde, proč to Harry udělal. Protože to už teď bylo pasé. Snape měl Shaha a i kdyby ne, tak…
"Tak já jdu," vstoupil Draco Harrymu do myšlenek. Hned na to se zavřel v koupelně.

Harry zaklonil hlavu a nechal ji dopadnout na opěradlo gaučíku. Přemítal, jestli soužití s Malfoyem bude větší trest pro Draca, nebo pro něj. Ale asi to vycházelo nastejno. A Harry se rozhodl nenamítat, protože si zasloužil každou částečku jakéhokoliv trestu, který ještě přijde. Jako třeba toho, který se týkal nově zjištěných skutečností.
Snape musel pochopit, proč se na ty věci ohledně sexu Malfoyových ptal. Tehdy ve vesnici, kde potkali Bellatrix, se s nimi něco dělo. Byli v nebezpečí, dokonce ještě nevěděli, že jsou díky rituálu spojeni krevním poutem, ale přitom se chovali tak… divně. Jako kdyby se chtěli pomilovat přímo tam uprostřed ulice. McGonagallová mluvila o tom, že sdílejí nejen zranění a bolest, ale i některé emoce. Když Harry viděl Snapea, jak objímá Shaha, měl hrozný vztek, ale také bojoval s touhou někoho obejmout. Narcissa se prořekla, že byli v posteli, než Luciuse cosi odhodilo. A pak zrudla jako rajče. K ženě jejího ražení se to nehodilo, jenže díky Merlinovi za to, protože to Harrymu prozradilo, co potřeboval vědět. Ona a její muž byli v intimním rozpoložení. Evidentně ve stejnou chvíli jako on a Snape v tom opuštěném městečku. Pokud Harry kdy pochyboval o Snapeově náklonnosti k němu, v tuto chvíli se jeho naděje bořila jako domeček z karet.

Zrovna když ucítil, jak ho začínají pálit v očích slzy, oheň v krbu prudce vzplál a v zápětí vyplivl ohořelý pergamen. Harry ho zachytil dřív, než by stačil dopadnout na zem a roztřesenými prsty ho rozbalil. Ještě se z něj trochu kouřilo.
Asi čekal, jaké písmo v něm najde, i tak se mu při pohledu na ten známý rukopis rozbušilo srdce rychleji.

Harry,
tohle je hrozná situace, tak buď silný. Musíme si promluvit. Ještě promyslím, kde by to bylo nejvhodnější. To co jsem ti chtěl říci o Sarehovi, je důležité. Nejsme milenci a nikdy jsme nebyli. Vysvětlím ti to osobně.
Ps1.: Pokus se Draca nezabít.
Ps2.: Ta rána mě mrzí.
S.

Harry létal očima po řádcích sem a tam. Tohle nemohl psát Snape. Ze vzkazu sálalo tolik dobra, dokonce se lektvarista pokusil o vtip. A tvrdil mu, že se Shahem nikdy nic neměl.
Oslovil ho křestním jménem!
Jako kdyby byl skutečně zoufalý. Harryho totiž napadlo, při jejich bouřlivém rozhovoru, že na okamžik v té tvrdé tváři i očích náznak zoufalství zahlédl. Možná by ho tam bylo i víc, kdyby ho nepřebíjel Snapeův typický chlad.
Post scriptum na konci vzkazu bylo už jen třešničkou na dortu.
Ne, musel to psát Snape, tenhle krb byl napojený pouze na ten horní. A nikdo další o jejich rozepřích nevěděl. Tím spíš o Harryho žárlivosti.

Mladík položil pergamen na psací stolek vedle krbu a nahlédl do zásuvek. Našel brk i kalamář, vyskládal je tedy ven a usedl na židli. Rozhodl se svůj vzkaz napsat hned pod ten Snapeův.

Severusi,
Děkuju za zprávu. Ale říkám si, jestli už to není jedno. Víš, co tím myslím. Co záleží na tom, jestli jste si se Shahem blízcí nebo ne, když je docela dost dobře možné, že naše intimní pocity řídil někdo jiný? Jak si ještě můžeme být jistí pravdivostí toho, co se mezi námi stalo? Rozhovor není nutný, beru na vědomí, co jsi mi napsal.
Ps1: Nikdy jsem Malfoye zabít nechtěl!
Ps2: Sdílení podobných věcí mi asi vadit nebude…
H.

Složený pergamen putoval rovnou do krbu. Když se Harrymu ztratil z očí, ještě stále přemýšlel, jestli udělal dobře, když napsal taková slova. Bohužel vyhnout se jakýmkoliv způsobem myšlenkám, jež mu vířily v hlavě, bylo jednoduše nemožné. Harry nepochyboval o svých citech, ani o svých touhách, najednou měl ale pádný důvod pochybovat o těch Snapeových. Kdyby byl ve chvílích jejich intimního sblížení poblíž někdo jiný, mohl by se Snape klidně zaměřit na něj a ne na Harryho. Byl zkrátka jediný po ruce. Domnívat se, že by Lucius a Narcissa neudržovali sexuální vztah, bylo naivní. To oni mohli za to, že se Snape nechal zviklat a přistoupil na to samé mezi sebou a Harrym. Nebo jinak, mohl za to rituál a jeho následky. A pokud na něj Snape nebyl hodný díky výčitkám kvůli Shahovi, pak se o to opět postarali Malfoyovi. Dokázal si představit, že se manželé kvůli Bellatrix ještě více semkli. Emoce byly přece sdíleny také.

Harry šel uklidit psací potřeby do stolku a pak se postavil k oknu. Co zde byl, ještě si nestihl užít skvělý výhled na bradavické pozemky. Z koupelny k němu doléhal zvuk puštěné sprchy, Malfoy se myl už dobrých deset minut. Asi si chtěl sedřít kůži z těla. Zapraskání ohně Harryho otočilo opět ke krbu. Zrovna když z něj vylétl další pergamen. Hbitě ho chytil, zatímco poletoval houpavě ve vzduchu a rozbalil.

Pottere,
Musíme probrat strategii. Ať se ti to líbí nebo ne, sejdeme se za dvě hodiny v koupelně prefektů. Nechci žádný tvůj další odmítavý vzkaz, prostě tam přijdeš, nebo si pro tebe dojdu.
Ps1: Rozšiřuji své upozornění na kletby všeho druhu!
Ps2: Takže když Luciuse kopnu do rozkroku, bude to v pořádku?

S.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Abequa Abequa | 17. dubna 2016 v 22:11 | Reagovat

Tak to bylo nečekané, doufala jsem, že Severus dostane pokoj s Harrym a ne s Malfoyovýma... Jsem zvědavá co se stane, až se Bella probudí a jak dlouho ji bude trvat než si všechno domyslí... Líbí se mi že Draco zjistil, že Ginny s Harrym nechodí a jsem moc zvědavá jak dlouho bude Dracovi trvat než zjistí co je mezi Severusem a Harrym... Taky se těším na další setkání Severuse a Harryho je boží jak je Sev neústupný :-D A hlavně jsem zvědavá na Shaha :-D dost nás napínáš a já moc děkuji za další dílek a za to, že byl tak brzy ;-)

2 weras weras | 18. dubna 2016 v 9:44 | Reagovat

Několik dílů jsem nekomentovala,ale četla jsem(na víc nebyl čas).Děj se pěkně posouvá a dost věcí do sebe začíná zapadat.Přiznávám,že i mě naštval ten minulý konec. Takhle to utnout,to bylo hrozné. Ale pořád nevíme nic. To co Severus napsal do toho pergamenu sice něco vysvětluje,ale pořád to není ono. Tak snad to příště vyřešíš.Vůbec je celková situace hrozně zvláštní. Všichni jako jedna rodina? A že by si Ginny začala něco s Dracem? To by mi vůbec nevadilo. Jsem opravdu moc zvědavá na další pokračování.A velký dík za to,že i když máš svoje problémy,nenecháváš nás dlouho čekat. To je skvělé!!! :-)

3 kikinoralis kikinoralis | 18. dubna 2016 v 13:41 | Reagovat

to je skvělá kapča... :-D  úplně vidim jak Dracovi stouply vlasy na hlavě hrůzou když Harry pokládal jeho matce ty otázky... :-P
a pak ouch ouch...ta rána pěstí byla dokonalost sama! :-D  to jsou momentky kdy je mi líto že některé fanfikce se nefilmují...

4 Hatake Jane Hatake Jane | 18. dubna 2016 v 16:27 | Reagovat

Povídka super mám jí ráda a líbí se mi ale jedna věc mi vadí. To že problém sareh ok beru ale tim problémem "a vážně mě snape chce" zbytečně komplikuješ povídku jak kdyby ses zuby nehty chtěla držet části vztahu oťukávání jen aby se to prodloužilo a bylo tam napětí ale dle mého to už bude zbytečně překombinovaný. Proč se nedržíš řešení a nalezení viteálu to je problém sám za sebe nemusíš tam cpát další úplně zbytečný. Prosím neuraz se to je jen můj názor.

5 Achája Achája | 18. dubna 2016 v 19:29 | Reagovat

Začíná tam být trochu těsno:-)Hmm, prefektská koupelna je zajímavé místo na rozhovor, ale nebudu se unáhlovat v nadějích:-D
Držím palce s prací, myslím že většina z nás tuhle situaci dříve či později pozná.

6 mravenec mravenec | 18. dubna 2016 v 21:03 | Reagovat

Vtipkující Severus to je pěkné, ale chtělo ba to nějakou akci a nemyslím tím jenom sex. Mají toho hodně co řešit, viteály, Belatrix, Severusovo znovuobjevení se na veřejnosti a my se zatím už tři kapitoly plácáme v Haryho holčičích pocitech a vůbec nevíme nic například o Sharehovi...
. :-)

7 Steeeva Steeeva | Web | 19. dubna 2016 v 13:09 | Reagovat

tak to bolo teda zaujímave stretnutie ale naozaj, veľmi ma to pobavilo a celkova situácia aká tam nasta, trochu som myskela, že sa Lucius k niečomu distane ale nie, to ale nevadí :-)
a ako keď som čítala tu pasáž kdemu poslal správu a konečne povedal, že s ním nič nemá normálne som najlas zvrieskla :D :D ešte dobre, že pri mne nik nebol a celkom mato aj prekvapilo, že sa koneče k ničomu zmohol ale som za to rada :-D a to strašne mno už som si myslela, že to bude v poho a prišli ďalšie pochybnosti ale dúfam, že to čoskoro pominie, taším sa na ich stretnutie :-D

8 Nade Nade | E-mail | 20. dubna 2016 v 21:34 | Reagovat

To poslední Ps2 mě úplně dostalo. Severus má celkem břitký smysl pro humor, i když věřím, že v tuhle chvíli byl na Harryho tak naštvaný, že to myslel i vážně. Jenomže pak by se tam svíjeli všichni tři. :-D :-D Docela pekelná situace.
Díky za kapitolku a těším se na pokračování.

9 market market | 21. dubna 2016 v 20:03 | Reagovat

Tyhle vzkazy mezi nimi stály fakt za to :D Moc pěkný díl, těším se na pokračování

10 Nade Nade | 22. dubna 2016 v 10:22 | Reagovat

Jo a chtěla jsem se zeptat - Proč Bella není s těmi třemi spojená? Je to tím, že ona je jen vedlejší produkt rituálu, kterého se vlastně neúčastnila?

11 Abequa Abequa | 11. května 2016 v 19:56 | Reagovat

Ahoj chci se zeptat zda máš v pplánu pokračování... ? Díky za odpověď byla by škoda nechat to neukončené :)

12 Extasy Extasy | 11. května 2016 v 21:58 | Reagovat

[11]: Budu upřímná, několik komentářů pod posledním dílem mi vzalo veškerou chuť pokračovat. Neboj, ten tvůj to nebyl. Mezitím, co jsem víceméně vychladla, se opět změnila moje pracovní situace. Znovu si tedy zvykám na nové prostředí a mám v hlavě tolik nových informací, že už mi na nic jiného nezbývá prostor. Jakmile se trochu aklimatizuju, pokusím se zase něco sesmolit. Vím, že by to byla škoda, samotnou by mě to mrzelo, ale zkus se vžít do mé situace. Mám tak málo času a přesto jsem psala a to pak člověku stačí pár slov, aby začal uvažovat, jestli má vůbec smysl, se zabývat něčím, z čeho v podstatě nic nemá a ještě si u toho pak vyslouží negativní komentáře.
Vím, není to vůči vám, pozitivním čtenářům fér, proto jen potřebuju čas, nabrat nové síly.
Děkuju za pochopení ;)

13 Blanch Blanch | Web | 16. května 2016 v 13:32 | Reagovat

Zdravím a přeji krásný sluníčkový den!

Dobře, to byl strašný úvod... :)

Drahá Extasy, nenech se odradit negativními komentáři. Byly tady vždy a vždy budou, není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. A vždycky napíšeš něco, co se čtenářům nebude zamlouvat. Jsem toho důkazem už přes deset let a člověk se musí zkrátka naučit se od toho oprostit.
Ano, někdy to opravdu člověku vezme chuť a naprosto to chápu, stejně tak i proto, že když už člověk je ten dospělák a má plno jiných problémů v reálném životě a nemá tolik času, chce se vracet někam, kde na něj nebudou zlí a krutí a chce si to psaní a čtení užívat v klidu a pohodě bez nějakých zklamání. To je dnešní problém ff, hlavně ve světěHarryho Pottera, jak jsem nedávno stihla vysondovat. Bohužel nebylo to tak vždy.

Ráda bych ti do žil vlila plno nové energie a řekla ti jednu věc, na kterou vážně pamatuj:
Máš opravdu talent. Abych byla upřímná, narazila jsem na tebe před pár dny náhodou a jsi po pěti letech možná jediná, kdo mě u své povídky vážně udržel až doteď. Přečetla jsem vše naráz a jedním dechem a musím uznat, že něco tak hezky zpracovaného a promyšleného jsem dlouho nečetla.
Máš opravdu nejen čtivý styl psaní, vybíráš správná témata, která kombinuješ v zábavně gradujících momentech, máš taky více kladů jako autor, dokážeš udržet čtenáře napnutého. Dialogy nejsou nudné, umí být zábavné, popisky jsou barvité a plastické. Charaktery, byť místy mohou vypadat ooc(ale hoďme si kamenem, kdo kdy nepozměnil trochu své postavy v daných situacích a kdo má právo soudit, kdo je vybarví podle kánonu, to jen sama autorka série), jsou zajímavé, mají přesně ten náboj, který je potřeba, aby tohle vše dohromady skvěle pracovalo a jiskřilo.

Tahle tvá povídka se mi zkrátka líbí, nejen proto, že ráda čtu(i zpracovávám :D) téma, které sis zvolila, i v tom všem, co kdy bylo napsáno, si troufám říct, že má originální nevídané prvky.
Zkrátka a dobře, velmi by mě mrzelo, kdybys ji nedokončila.
Stejně jako ostatní čtenáři, budu netrpělivě očekávat další díl :).

Hodně štěstí jak ve psaní, tak hlavně v osobním životě!
A nenech si nic diktovat, nenech se ničím odradit. Užívej si psaní ve své čisté formě. Má bavit zejména tebe a má být tvým únikem z těžkých dnů. Je to zábava, ne závazek!

14 sisi sisi | 29. června 2016 v 20:55 | Reagovat

perlička na konec Severusovo druhé PS v druhém dopise. Merline,já se tak chechtám!!  Díky za kapitolu,ať se v práci daří a ne jenom pracuje. :-x  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama