Únor 2016

Krvavý polibek 20.

29. února 2016 v 14:05 | Extasy |  Krvavý polibek

Dnes nás čeká celkem dost zásaních informací.
Děkuji všem za komentáře! :)
Tom Felton o fan fiction...

27. února 2016 v 4:02 | Extasy |  About this page

Na tohle video jsem narazila teprve včera. Angličtinu zatím tolik neovládám, takže mě potěšily i české titulky. Pro někoho jako já, kdo píše fan fiction a také rád čte tento druh literatury, je to v podstatě takový malý svátek, když na něco takového narazí. Pamatuju si, že Adam se kdysi k ff také vyjádřil, i když si nejsem úplně jistá, jestli kladně, nebo spíš neutrálně, ale tady se moderátor přímo ptá na povídky, ve kterých vystupuje Tom alias Draco a Daniel Radcliffe alias Harry Potter. A musím říct, že jsem se u toho pořádně pobavila. Neméně pak u Tomovy reakce na obrázky, na kterých je právě s Danielem aka Harrym.

Všeobecně se tuší, že hvězdy vědí o fan fiction, ale slyšet o tom mluvit přímo některou z dosti používaných postav v povídkách, je skutečně lahůdka. Věřím, že byl Tom zděšený, když viděl ty obrázky, pokud už je neviděl dřív, ale i tak je určitě nad věcí, protože přece jen autoři píšou o Dracovi a ne o něm. No... ale těžko říct :)

Samotné video sem bohužel hodit nejde, najdete ho ZDEKrvavý polibek 19.

22. února 2016 v 16:08 | Extasy |  Krvavý polibek

Děkuji všem za komentáře. Musím říct, že úvodní scénu dnešního dílu jsem si svým způsobem užívala. Nedokážu si představit, jak bych reagovala, objevit se u mých dveří nebožtík, takže jsem to nějak sesmolila pocitově. Ale potěšil mě nápad s Dracem a vázou :) Oh a růžoví králíci... :DSvětla a stíny 18.

19. února 2016 v 14:50 | Extasy |  Světla a stíny

Všem děkuji za komentáře. Pokaždé se mezi vámi objeví někdo, kdo tu předtím nebyl, což opravdu potěší.
Dnešní díl nebude veselý, ale já nikdy netvrdila, že tohle bude veselá povídka ;)Mezinárodní den fanouškovské tvorby

15. února 2016 v 22:45 | Extasy |  About this page

Včera jsem se dozvěděla, že datum patnáctého února byl vyhrazen Mezinárodnímu dni fanouškovské tvorby. Je sice už trochu pozdě, za necelé dvě hodiny nám to končí, přesto bych vás ráda vyzvala k tomu, abyste mi, až prostě budete mít čas, vypsali do komentářů následující:

1. Vaše nejoblíbenější fan fiction povídka

2. Váš nejoblíbenější fanart

3. Vaše nejoblíbenější fan video

a tím nemyslím moje povídky, či fanarty, prosím vás, ale prostě všeobecně, co vás nejvíc zaujalo v každé z těchto oblastí. Samozřejmě je těch oblastí mnohem víc, ale jelikož bych zde sama ráda vyjmenovala své nejoblíbenější a nechci po vás žádné romány, použila jsem ty nejběžnější. Nebo alespoň pro mě nejběžnější.
Jak jsem pochopila, smyslem tohoto dne, je šířit fanouškovskou tvorbu. Netuším, jestli je tohle nejlepší způsob, ale zdá se mi milý a účelný. Můžeme si vzájemně rozšížit obzory, i když... o těch mých se tu často zmiňuju, takže asi nebudou moc velkým překvapením :D

Taky chci upozornit na to, že fanouškovská tvorba se týká všeho možného, nejen slashe, nebo prostě fan fiction. Pro mě je taková tvorba například výrazem velké náklonnosti vůči mému idolu, touze po přiblížení se, nebo také jakýmsi duševním splynutím.

Těžko se to vysvětluje, možná bych mohla být konkrétní v případě Adama. Je pravda, že v poslední době ho trochu zanedbávám, ale není to poprvé a myslím, že ani naposledy. Byly doby, kdy se kolem Adama nic nedělo, nebyly žádné novinky, věrný fanoušek takové období těžko nese a právě při něm mi pomáhalo psát s Adamem povídky. A stejně to mám i v období, kdy se o Adama ne úplně zajímám. Je to v podstatě něco, díky čemu jsem s ním pořád spojená. Připomíná mi to, že jsem jeho velkým fanouškem a chci být nadále a povídky mi pomáhají překonat to přechodné období.

Když už to mám v hlavě, měla bych tu ještě jednu výzvu. Pokud jste něčeho fanouškem, napište mi o tom. Ne každý musí být takový fanatik jako já :D ale třeba i návštěva koncertu, sportovního utkání, koupě zajímavé knížky se do toho počítá.
Fanoušci jsou zkrátka důležití a opravdu jsem moc ráda, že někdo vymyslel tento den na jejich podporu.

No a tady jsou tedy mé tři nej!

1. V současné době u mě vede Elysejský klíč od Alice O´Really. Pokud by měl někdo zájem, je kompletně ke stažení ZDE
Stačí jen kliknout na ten odkaz a automaticky se vám stáhne. Nebudu se o něm víc rozepisovat, byla by to jen samá superlativa. EK se zkrátka musí zažít ;)

2. Co se týče fanartů, nemám nějaký jeden nejoblíbenější, jako spíš jednu autorku, která se jimi zabývá. Možná už jste o ní slyšeli, či četli. Jedná se o Allegator a její výtvory si můžete prohlédnout ZDE
Allegator je ruská kreslířka, svého času věnující se nejvíce tvorbě fanartů s kluky z Tokio Hotel. Některé její kresby jsou dost sexy a hlavně hodně propracované. Kdybych měla nějaké peníze navíc, určitě bych si od ní něco nechala namalovat. Je prostě úžasná!

3. Fan videa jsou dalším dost rozsáhlým tématem, dokázala bych najít hned několik vážně dobrých a jelikož tu od Adommy už nějaké jsou, přidávám jedno oblíbené od Lasskall, též ruské autorky, která má na svědomí hned několik moc pěkných Akame videí (Jin Akanishi x Kamenashi Kazuya)
Jinak mohu též doporučit skvělou tvůrčí skupinu Hillywood Show, která natočila několik perfektních klipových parodií na známé trháky, jako například Stmívání, Harry Potter, Hunger Games, nebo Piráti z Karibiku. Myslím, že to poslední jmenované video se na tento blog víc než hodí.

A to je asi všechno. Dokázala bych o fanouškovské tvorbě psát hodiny. Možná by si i zasloužila samostatnou rubriku, ale teď je řada na vás. Doporučte mně a ostatním něco pěkného :)Další povídka ke stažení

9. února 2016 v 13:25 | Extasy |  About Us

Takže s databází českých a slovenských ff povídek jsem na nějakých 80% neuspěla, čímž toto téma dávám k ledu. Nicméně mě to asi nějak nakoplo a zase jsem trochu zapracovala na svých povídkách, takže v těch ke stažení přibyla "Jsi moje čokoláda".

Také bych touto cestou poprosila o jednu věc. Jestli se tu někdy objeví nějaký nadšenec pro Snarry a Drarry a byl by se mnou ochotný vyměnit si stažené povídky, byla bych moc vděčná. Taky už jich mám celkem dost, i těch dlouhých, které jsem si musela stáhnout, takže můžu docela dost nabídnout na oplátku. Prosím, jde mi jen o české, nebo slovensky psané povídky. Samozřejmě mohou být i překlady.

A ještě jednou k povídkám ke stažení. Než se pustím do další. Je nějaká, kterou bych měla udělat přednostně? Netvrdím, že to bude hned, jen s tím chci zase trochu pohnout, tak abych věděla, do čeho se mám teď pustit. Co dalšího byste si rádi stáhli? :)

Krvavý polibek 17.

8. února 2016 v 19:05 | Extasy |  Krvavý polibek

Děkuji všem za komentáře.
A pokračujeme...Výzva (ohledně fanfiction samozřejmě :))

4. února 2016 v 23:37 | Extasy |  About this page

Máte taky občas takový ten stav bezradnosti, když brouzdáte po netu a hledáte, co byste si přečetli? A je mezi vámi někdo, komu nevyhovuje číst povídku po kapitolách na blogu, nebo na fan stránce atd? Já patřím mezi ty druhé.
Najít povídku, která by mě zaujala, není problém, na netu je toho spoustu a kdo má dneska čas v kuse číst? Takže ona ta zásoba, třeba i fan fikcí na nějakou dobu vystačí. Spíš se potýkám s problémem, že hrozně, ale opravdu hrozně hrozně nerada čtu povídku přímo z blogu. Samozřejmě budu celou dobu mluvit, nebo tedy psát o kompletních povídkách. Nehodlám si podkopávat vlastní nohy, že budu někoho odrazovat od toho, aby přestal číst povídku, která se teprve píše. Na tom, že komentáře autorovi neskutečně pomáhají, si stále trvám. O tom žádná.

Včera jsem dočetla podruhé Elysejský klíč. Povídku, která mne asi nikdy neomrzí. A samozřejmě mě natolik nabudila, že opět hledám, co dalšího bych si přečetla. Našla jsem, ještě pořád ten seznam není vyčerpaný, jenže když už najdu odpovídající odkaz, hle, jsem odkázaná na net.
Abych vysvětlila, kam mířím, i když už je to asi jasné :) Nevím, jak to má někdo jiný, ale po pravdě, když vidím povídku, která by se mi možná i líbila, ale nenajdu na onom blogu odkaz ke stažení, tak odcházím. Občas to ještě zkouším na sociálních sítích, třeba se najde nějaký nadšenec, co má povídku staženou, jenže úspěšnost v takovém případě bývá tak 50ti procentní. To jediný, co mi pak zbyde, je povídku pracně stáhnout (zkuste si to při stech dílech) a k samotnému čtení, které vám zabere nějakých čtrnáct dní, přičíst ještě čas, který jste strávili právě stahováním povídky.

Takže mě napadlo... proč vlastně neexistuje web, kde by byly hlavně povídky ke stažení? Tedy samozřejmě jen ty posvěcené svými autory? Dokážete si představit, že byste zadali adresu, pak by vám vyskočila hezky nabídka fandomů a u toho povídky ke stažení. Každý by si našel to svoje, stáhl a hned četl. Žádné překlikávání, hledání dalších kapitol (někdy je to vážně očistec). U mě konkrétně jde ještě o to, že mám v mobilu hodně pomalý internet a ne všude je wifi, takže načítání té a té stránky třeba ve vlaku, nebo v čekárně u doktora se pak rovná nervovému kolapsu. Navíc jsem si hodně zvykla číst ve čtečce, nebo prostě v mobilu, kam si danou povídku nahraju a nejsem tudíž závislá na připojení.

Asi tuším, proč něco takového ještě nikdo nezavedl. Blog je pro jeho autora chrám, a když dá svou povídku na jiný web, začne se obávat, že na ten jeho už nikdo nepřijde. Já si myslím, že to není tak úplně pravda. Naopak, vidím to jako dobrou reklamu, zvlášť když u té a té povídky čtenář najde i odkaz na stránku autora. A pokud jde o komentování... když nějakou povídku dočtu, jdu ji pak okomentovat na blog, kde vznikla. Jsou tu ale čtenáři, kteří by ji neokomentovali ani na samotném blogu, i kdyby ji četli přímo tam, takže...
Abych to moc nenatahovala, asi bych byla schopná takový web založit a vést. Spíš by mě zajímalo, jestli by do toho šel nějaký autor. Jsem i čtenář a představa takové stránky se mi líbí o moc víc, než strávit dvě hodiny stahováním vytoužené povídky po kapitolách.

Asi si to nepřečte moc lidí, i tak by mě ale zajímal aspoň nějaký názor. A pokud se k tomuhle dostane autor ff povídek, jestli by do toho šel. Anebo do nějaké jiné alternativy. Třeba by šlo založit fórum, kde by si lidé povídky vyměňovali. Určitě by to bylo fajn :)