Hunger Games vs. Running Man

22. srpna 2012 v 11:13 | Extasy |  OTHERS

Konečně jsem podlehla celosvětové mánii zvané Hunger Games a podívala se na film, o kterém hodně lidí tak básní, stejně tak o knižních předlohách. Nejvíc mě asi nahlodala neteř, která se do filmu zamilovala, respektive spíš do některých představitelů:-D
Vzhledem k tomu, že tahle generace herců už je na mě poněkud mladá jsem si film mohla vychutnat coby konzument děje, efektů a výpravy a musím zkonstatovat, že je to po dlouhé době celkem obstojné dílko pro širší veřejnost, které určitě stojí za povšimnutí...

ALE...

... nevím proč, nějak jsem celou dobu při sledování myslela ještě na jeden film, který jsem viděla jako dítě a celkem dost mi utkvěl v paměti... jde o film Running Man s Arnoldem Schwarzeneggerem a děj toho filmu je... jak jen to říct... velice podobný tomu v Hunger Games.

Když mi to kdysi známá líčila, teď myslím knihu, ne film.. konkrétně první díl s názvem Aréna smrti (pokud si dobře vzpomínám, je to dost oblíbená Adamova knížka:-D) nenapadlo by mě tyhle dva náměty srovnávat, to až když jsem viděla filmové zpracování, došlo mi, že jsem něco podobného už někdy viděla. A na název toho filmu jsem taky nemusela vzpomínat nikterak dlouho, prostě mě to napadlo, samo od sebe:-)

Rozhodně ale nejde o remake, oba filmy se dost liší, zpracováním, hlavními postavami... to proč se to děje je ale stejné... pobavit veřejnost, udělat velkolepou show... prostě zfilmovaná reality!

Každopádně doporučuju jak Hunger Games, tak Running Man, oba filmy mají něco do sebe a docela se těším na pokračování toho prvního, mohlo by to být ještě hodně zajímavé:-)

Běžící muž - The Running Man


Hunger Games


parodie na Hunger Games od The Hillywood Show
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama