Sauliho brýle 18+

23. dubna 2012 v 15:44 | Extasy |  Adam a Sauli

Jsem moc ráda, že se povídka od Isly Sands líbila, takže mi dovolte přidat další. S Viv jsme se rozhodly, že z toho uděláme takový víkendový rituál, je hodně složité přeložit něco takového, ovšem jednu kratší věcičku jsme si opravdu nemohly odpustit a tou je povídka Sauliho brýle. Už jsem se tu rozplývala minule nad tím prvním skvostem, ale tohle je taky síla. Já to pořád povídám, že v jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob.

Btw.: budeme rády za každý komentář, snažíme se Isle zprostředkovat zpětnou vazbu. A skvělý překlad si jistě taky zaslouží pár slůvek uznání, pokud se rozhodnete povídku číst:-) Zároveň děkujeme za komentáře k předchozí povídce...

* * *

Sauli´s Glasses
(Sauliho brýle)
by Isla Sands

Adam se vzbudil náhle, jakoby už ve snu tušil, že něco není v pořádku.
Tak jako viděl v mnoha filmech, natáhl ruku a přejel jí přes pokrývku - hledal svého spolunocležníka a věděl, že ho nenajde. Rozsvítil lampičku na nočním stolku a zíral na prázdné místo. Zkontroloval si mobil. Vstal a opatrně procházel domem, myslel si, že ho najde buď v koupelně nebo v kuchyni. Ale ne. A nebyl ani jinde v domě. Koukal se dokonce i v dolních pokojích - ve svém studiu a v pokoji pro hosty. Nebylo pravděpodobné, že by tam byl a taky že ne. Ještě nezavolal jeho jméno a už už to chtěl udělat, když zaslechl šplouchnutí. Teď už jeho jméno vyslovil, a říkal ho jak běžel dolů po schodech, "Sauli", ale byl to spíš vyděšený šepot než zavolání. Otevřel posuvné dveře vedoucí na verandu a doběhl k bazénu. Ale nikdo tam nebyl. Vodní hladina se blýskala v záři světel z bazénu a stékala po okrajích jak to ostatně bylo navrženo, jako by oko permanentně ronilo slzy. Rozhlédl se okolo. Podíval se zpátky na dům. Šel podél verandy až na roh, kde se dům stáčel na dvorek před jejich ložnicí. "Sauli," zvolal lehce. Uslyšel další šplouchnutí.


A tady byl. On si tu plaval??! Obešel bazén, ale Sauli se už otočil, ponořil se a plaval zase pod vodou. Adam si dřepnul a čekal až se vynoří, což se stalo.

"Co to do prdele děláš?" řekl, když se Sauliho hlava vynořila a jeho ruce se dotkly dlažby ohraničující bazén.

"Plavu," řekl Sauli, rozhlížejíc se kolem na vodu, jako by chtěl potvrdit ten očividný fakt.

"Vždyť je zima," řekl Adam, a z nějakého důvodu na okamžik zatoužil, aby kouřil. "A jsou tři ráno."

"Chtěl jsem se ochladit," řekl Sauli, než se ponořil a zase vynořil. Adam si všiml, že má modré rty. Postavil se. "Okamžitě vylez ven," řekl a představoval si, jak potahuje z cigarety, kterou si přál mít. "Pojď. Hned!" Podíval se dolů na Sauliho zmáčené vlasy, zářící obličej, oči, zuby. "Kde máš ručník?" zeptal se a rozhlédl se kolem. Náhle a s potěšením si uvědomil svůj tón hlasu; byl v režimu rodič.

"Zapomněl jsem," řekl Sauli pokorně, když vylézal z vody. Adam došel do domu a hned se vrátil, aby zabránil Saulimu jít dovnitř. Jeden ručník hodil na zem a do druhého ho zabalil. "Postav se na to," řekl a začal ho sušit. Dostrkal ho do obýváku. Dokončil jeho sušení a oblékl mu župan. Použil suchý konec ručníku, aby mu vytřel vodu z uší a vysušil vlasy na vrchu hlavy.

"Proč jsi se chtěl ochladit?" zeptal se, zatímco dokončoval tyhle pečovatelské úkony.

"Já nevím," řekl Sauli. Třásl se. Opřel se o Adama. Jejich obětí je vrátilo do dospělácké přítomnosti, ale oba byli zjihlí těmi dětskými rituály. "Řekne mi to, až bude připraven," pomyslel si Adam. "Pojď zpátky do postele," zašeptal. Chtěl držet Sauliho nahé tělo na svém, dokud bylo ještě studené.
Sauli se zašklebil. "Já ale nechci," řekl.

"Ok," řekl Adam. "Ale třeseš se." Odešel z pokoje a vrátil se s přikrývkou a polštářem z jejich postele. Sauli seděl na pohovce a přepínal mezi televizními kanály. Držel časopis. Našel své brýle. Adam se posadil. Dal si polštář do klína a když si Sauli lehl, přikryl ho. Sauli se otočil na bok, upustil časopis na zem a pokračoval v přepínání televize. Konečně si vybral, byla to show o vaření.

Koukali se na show.

"Tohle bych mohl udělat," řekl Sauli. "To je lehký."

"To bys mohl," řekl Adam. Rozptylovalo ho, že ho studí nohy a toužil vzít si ponožky, ale ani za nic na světě by to neřekl nebo neudělal nic, co by změnilo pozici, ve které se teď nacházel. Sauli byl v jeho klíně. Celý svět byl na správném místě díky tomuhle faktu. Urovnal přikrývku kolem Sauliho ramen. Pokračovali ve sledování programu.

"Tohle potřebuju," řekl Sauli, komentujíc kuchyňské náčiní, které kuchař používal.

"Už jeden máš."

"Potřebuju větší." Sauli se otočil na záda a vzhlédl. "Vypadáš legračně."

"To ty jsi legrační,"odpověděl Adam, aniž se podíval dolů.

Bez varování se Sauli najednou otočil obličejem k Adamově břichu. Odstrčil přikrývku a zápolil se zapínáním Adamova županu. Rychle vyhledal Adamův teplý a pohodlně uložený penis a natlačil se na něj obličejem. Adam se lehce předklonil a jeho ruce vyletěly do vzduchu v šoku z toho, jak se jeho rozkrok najednou ocitl tak senzačně plný. Jeho ruce spočinuly na Sauliho hlavě. Zavřel oči, ohromen hebkostí polštáře, pohyby Sauliho hlavy, komentářem šéfkuchaře a hlavně vědomím, že Sauli má na sobě brýle. Byla to kombinace tak neobvyklá, že se udělal rychle, a jak se dalo čekat přesně v momentě, kdy moderátor pořadu zvolal "Voilà" v úctě k pokrmu, který právě vyndal z trouby.

Sauli se otočil zpět na záda. Podíval se vzhůru na Adama. Jeho brýle byly nakřivo. Z koutku úst my stékala kapka spermatu. Slízl ji jazykem a zamlaskal.

Adam se začal smát. Jeho smích způsobil, že se Sauliho hlava na polštáři rozkývala. "Vypadáš tak…" Adam zatřásl hlavou, "tak úplně, úplně hloupě," konečně ze sebe vypravil.

Sauli se usmál a narovnal si brýle.

"Chtěl jsem se ochladit, protože jedině tak se můžu "štípnout", řekl. Natáhl ruku a vzal Adamovu tvář do dlaně. "Jsi skutečný," vysvětlil.

Adamovo srdce se sevřelo. Usmál se na Sauliho, ale jeho úsměv byl rozechvělý. Ukazováčkem se dotkl Sauliho nosu. Byl tak moc zamilovaný, nedokázal přijít na nic, co by měl říct.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Undertaker Undertaker | Web | 23. dubna 2012 v 16:21 | Reagovat

Jééé, to je nádherný. Dokonale roztomilý a úžasný. Nedá se to snad ani popsat slovy, nebo já nedokážu najít ta správná...

2 Zuzu Zuzu | Web | 23. dubna 2012 v 18:57 | Reagovat

to je zlatý  =)))))

3 Steva Steva | Web | 23. dubna 2012 v 20:03 | Reagovat

no a teraz môže navariť :-D  :-D  :-D zlatučke :-P  :-P

4 velvet velvet | 23. dubna 2012 v 21:28 | Reagovat

Jéé to bylo roztomilý...to vyznání na konci bylo hezuuu :-P
Jako zasmála jsem se a to "Voilá" mě dostalo :-D
Dík autorce a Viv za překlad :-)

5 Karin Karin | 23. dubna 2012 v 22:47 | Reagovat

To bylo krásne.Těším se na další překlad povídky. :-D  :-)

6 viv278 viv278 | 23. dubna 2012 v 22:59 | Reagovat

Díky, cením si ohlasů, a autorka je též ráda! :-)

7 Janule Janule | E-mail | 5. listopadu 2012 v 0:46 | Reagovat

Ježkovy zraky, to je nádhernej styl psaní. Tak jednoduchej, lehkej, jako by nic... A ten nápad... Adam jako rodič, úplně jsem ho viděla před sebou, jak se o toho svýho prdelku stará, a pak ten hloupej pohled s brýlema, tak lehce to všechno proplulo před očima, ale dojem to udělalo obrovskej.
Autorka i překladatelka odvedly dokonalou práci. Ano, tady je vidět, že v jednoduchosti je krása, ale obávám se, že na takovou jednoduchost jen tak někdo nestačí, to chce mít to v krvi. :-) Paráda :o) J.

8 Extasy Extasy | 5. listopadu 2012 v 17:35 | Reagovat

[7]: já Islu hrozně moc obdivuju, ona píše opravdu tak, že to má hlavu a patu a přitom se s tím zbytečně nepárá, nerozvádí a i tak tě to neuvěřitelně chytne. A Viv skvěle překládá, jsem hrozně ráda, že mi o Isle řekla a rozhodla se některé ty věci od ní přeložit. Holky jsou prostě správná dvojka :-)

9 Arya Flowerny Turner Arya Flowerny Turner | 26. listopadu 2012 v 13:43 | Reagovat

To je krásne... len som dlho zírala na ten názov... Sauliho brýle. Kto by niečo pomenoval Sauliho brýle? Ale po prečítaní som uznala, že to nie je až tak odveci.

10 Katka Katka | E-mail | 8. července 2015 v 21:30 | Reagovat

Jasné, stručné, výstižné :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama