Blasphemy 9.

20. dubna 2012 v 11:25 | Extasy |  Blasphemy

* * *

Adam se pokusil rychle obléct a vyběhl za Jackem ven. Několik metrů za ním ještě utíkal, i když už byl hodně daleko. Pak mu došlo, že nechal v boudě batoh s knihami.
Se svěšenými rameny se vrátil dovnitř a posadil se na starou židli. Venku už naštěstí pršelo o dost míň a bouřka se přesunula za les, takže si o Jacka v tomhle směru nemusel dělat starosti, jenže všechno ostatní, to co se právě teď mezi nimi odehrávalo nějakou bezvýznamnou bouřku na celé čáře přebíjelo...


Vrátil se domů o nějaké dvě hodiny později.
Helena byla vyděšená, protože jí Adam neřekl kam jde. Jistě že ho nechtěla hlídat, ale i ji počasí vyděsilo. Bohužel Adam s ní neprohodil jediné slovo, kde byl, nebo s kým... zavřel se do svého pokoje a objevil se až ráno u snídaně..

"Co je s tebou?" zeptala se ho přímo, když proti sobě seděli u jídelního stolu. Kromě tichého pozdravu Adam už dobrých pět minut mlčel. Heleně zachmuřená kamarádova tvář dělala starost.
Adam se na ní podíval a pokrčil rameny. Nechtěl z ní dělat hlupáka, když si moc dobře uvědomoval, jak zkroušeně se musí tvářit, ani se to nesnažil skrývat. Ale o Jackovi se mu mluvit nechtělo, měl strach, aby jeho city nepodupal ještě někdo další.
"Jsi tu sotva týden, co se mohlo stát?" ptala se Helena udiveně, než jí napadlo něco jiného "... nebo něco doma?" zhrozila se ještě víc. Adam rychle zavrtěl hlavou a pak zabodl svůj pohled do toustu, který měl na talíři.
"Někoho jsem tu poznal..." řekl skoro šeptem. Nevšiml si, že se Heleniny koutky rtů roztáhly do úsměvu.
"A to je důvod k tomu tvýmu utrápenýmu obličeji?" jí to pochopitelně potěšilo.
"Nechce mě!" odsekl jí Adam jak rozmazlené dítě. Tohle by snad mohla pochopit...
"Kdo to je?" nenechala se Helena odradit Adamovou rozpolceností. Jistě byl zamilovaný a zároveň frustrovaný z odmítnutí, jeho smíšené pocity mohly vysvětlovat, proč se chová takhle odměřeně.
"To je jedno..." pokrčil rameny a konečně se na ní podíval.
Už od předchozího večera mu bylo do breku, pořád, ale zatím se docela držel.
Chtěl Jackovi aspoň donést jeho knihy, ale nevěděl kam. V tomhle by mu Helena mohla pomoct, napadlo ho.
"Tak třeba, když toho kluka budu znát, řeknu ti co je zač. Pomůžu ti od iluzí, který sis o něm vytvořil" uvažovala kamarádka.
"Jsem do něj zamilovanej, těžko mi teď otevřeš oči!" kroutil Adam nesouhlasně hlavou.
"Tak to by mě fakt zajímalo, kterýmu borci se podařilo vzít ti srdce..."
"Ne vzít... zlomit!" opravil ji Adam prudce a Helena se zatvářila omluvně.
Chvíli bylo v kuchyni ticho, než to zkusila znovu.

"Tak co, řekneš mi aspoň jak vypadá?" naléhala na něj. Adam přivřel oči podezřením, ale nakonec usoudil, že mu nic jiného nezbývá.
"Asi budu muset, protože nevím kde bydlí a potřebuju mu odnést jeho knížky!" překývl rezignovaně. Ještě chvilku se rozmýšlel a pak vyřkl Jackovo jméno...

"... a má dlouhý blond vlasy a je prostě nádhernej. V jeho očích bych se utopil..." Adam toho měl na jazyku mnohem víc, ale všiml si zvláštního výrazu v Helenině tváři, takže raději přestal mluvit.
"Znáš ho?" zajímal se. Vůbec se mu její obličej nelíbil, chvíli jako kdyby ho kamarádka vůbec nevnímala.
"... no... jo, znám ho. Je to moc hodnej kluk..." koktala.
Jistěže ihned poznala o koho jde. Několikrát o tomhle klukovi před Adamem básnila přece. Na tom, že se do něj zamiloval nebylo nic divného, jejich nový mladý kněz byl opravdu úžasný a Adam si uměl vybírat vyjímečné kluky, ale nechápala, proč to Jack Adamovi neřekl. Nezdálo se, že by to věděl... to by asi vyváděl úplně jinak.
"On ti neřekl důvod, proč tě nechce?" zeptala se Helena opatrně. Měla strach, kam se bude tenhle rozhovor dál ubírat. Pokud to Adam nevěděl, ona nemohla být tou, která mu řekne pravdu. Na tohle měl právo jenom Jack.

"Ne... vím o něm hrozně málo, ale i tak jsem do něj blázen. Ze začátku jsem si myslel, že to bude jenom fyzický, jenže když jsme spolu..."
"Cože?" vyjekla Helena, aniž by Adam řekl něco konkrétního.
"No... jsem chlap a jsem gay. Nám na sexu hodně záleží, ale tady cítím prostě něco víc..."
"Tys s ním spal?" nenechala ho Helena ani pořádně domluvit. Bylo to vážnější než myslela.
Snad ho k tomu Adam nenutil... bože!
"Děsíš mě Heleno! On je nějak nemocnej, nebo někoho má, nebo co?" Adamova chvilková euforie díky tomu, že se mohl rozplývat na Jackem rychle pominula. Byl z kamarádky skutečně vyděšený.

"Já..." mávla rukou ve vzduchu "... nesmíš mě brát moc vážně, občas hysterčím!" razantně se zvedla od stolu. "... jsem trochu v šoku, nic jínýho. Jasně že není nemocnej a myslím, že ani nikoho nemá!" to druhé byla pochopitelně lež. Jack měl "osobu" blízkou svému srdci. Měla by být blíž než kdokoliv jiný... nebo už možná taky ne.
"Nechala bych mu ty knížky v kostele, často tam chodí... promiň Adame, ale už musím do práce." kamarádka se na něj usmála a pak spěšně kuchyni opustila...

Na Adama celý jejich rozhovor působil divně, ale stejnými pocity se užíral už od chvíle, kdy před ním Jack utelk z toho seníku... s posledními slovy na rtech - nemiluj mě!
Kdyby ještě začal rozebírat, proč byla divná i Helena, asi by se z toho zbláznil.
Každopádně, jen co se rychle nasnídal a převlékl, vyrazil s Jackovým batohem ke kostelu.
Tam se posadil na oblíbenou lavičku pod dubem, doufajíc, že Jack buď každou chvíli dorazí, nebo z kostela vyjde. Po půlhodině to ale vzdal, když se nic z toho nestalo a navzdory své poděděné víře si to namířil rovnou k hlavním dveřím.
Už ho nemohlo nic zastavit, i když měl ze svého chování zvláštní, až stísněný pocit. Taky mu trvalo, než se odvážil vzít konečně za kliku a otevřít...

Ocitl se v menším předsálí, kterému vévodil na protější stěně obrovský dřevěný kříž se sochou ukřížovaného Ježíše. Nikdy ještě nebyl v protestantském kostele, nebo vlastně v jakémkoliv jiném, kromě jejich synagogy. Uvědomil si, že ho začíná docela dost zajímat, co má Jack vlastně společného s náboženstvím. Jak moc je asi věřící, když tráví spoustu času v kostele. Pomáhal tady snad? Možná hrál na varhany...

Adam okatě přehlédl kamennou misku se svěcenou vodou a vešel do hlavní lodě. Nad hlavou měl snížený strop, usoudil, že tam by mohly být právě varhany.
V kostele bylo i takhle dopoledne poměrně šero. O tlumené světlo se staralo jen několik mohutných bílých svící stojících vedle impozantního oltáře v čele lodi.
Adam si konečně všiml nějakého člověka, sedícího v první lavici. Bohužel viděl jen obrys postavy, ale podle krátkých vlasů usoudil, že to Jack není. Posadil se tedy do poslední lavice, rozhodnutý počkat tam.
Bohužel tím jak lavice zavrzala na sebe upoutal pozornost...

Člověk vpředu se otočil a pak vystoupil z uličky. Měl na sobě něco jako dlouhý plášť.
Adam se musel trochu rozkoukávat, ale naštěstí zbytek práce vykonalo právě světlo přicházející od svící. Když jejich záře pokryla tvář tajemného člověka v dlouhém černém hábitu, problesklo Adamovi v první chvíli hlavou, že je dobře, že sedí. Asi by sebou jinak švihl na zem.
Další jeho myšlenka už tak jednoduchá nebyla, vlastně jich měl v hlavě možná milion dohromady. …

"Adame..." jeho jméno znělo tak dokonale s těhle úst, rád by ho slyšel znovu a znovu...
Ale nikdy ho nenapadlo, že by mohlo být doplněno o ozvěnu typickou pro akustiku protestantského kostela. A že by ho mohl s podtónem potlačované přízně říct duchovní kněz.
Srdce mu vyjelo až do krku...
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 viv278 viv278 | 20. dubna 2012 v 13:24 | Reagovat

8-O chjooo léčba šokem co? ;-) Chudák Adam, to je mazec...jak tohle dopadne, to jsem zvědavá!

2 Steva Steva | Web | 20. dubna 2012 v 17:44 | Reagovat

Už to vie aj jeho kamoška len samotný Adam nemá šajnu o tom kto vlastne Jack je. Ach jo som zvedavá čo sa odohraje v tom kostole.
A plus Adam so svojim sexappilom dostane aj kňaza :-D

3 Extasy Extasy | Web | 20. dubna 2012 v 17:52 | Reagovat

[2]: No v jistém ohledu (dost důležitém) už se mu to podařilo že jo:-D

4 Undertaker Undertaker | Web | 20. dubna 2012 v 18:52 | Reagovat

Extasy... tos zabila! xD Těžce!!!! xDDDD
tyyyo... no, tak tohle zjištění asi moc... příjemný nebude a Adam... jsem fakt zvědavá, jak na to bude dál reagovat xD

5 Zuzu Zuzu | Web | 20. dubna 2012 v 19:27 | Reagovat

uvidíš ;)

6 Zuzu Zuzu | Web | 20. dubna 2012 v 19:33 | Reagovat

a sakra, tohle nevypadá dobře, hádám, že mu teď bude dělat kázání, proč ho Jack nemůže milovatxD

7 velvet velvet | 20. dubna 2012 v 22:16 | Reagovat

Ajaj tak tohle bude asi zléééé 8-O
Na tenhle rozhovor se vůbec netěším ??? No uvidíme jak se s tím kluci poperou :-?

8 Karin Karin | 20. dubna 2012 v 23:42 | Reagovat

Jsem zvědava jak to vyřešej.Adam musel byt pořádně šokován. 8-O  :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama