Říjen 2011

Pavo Reino 32. ...všechno co se děje, má svůj důvod!

31. října 2011 v 14:22 | Extasy |  Pavo Reino

Bill jim běžel naproti, naštěstí už se probudil a taky měl zrovna svěřený prsten, takže věděl, že někdo prošel kolem senzorů.

Vyběhl před zámeček a ztuhl. Uviděl Sofii a Toma a Adama přehozeného přes Tomovo rameno, čemuž nasvědčoval i Tomův výraz v obličeji. Ale i když byl na Adama pořádně naštvaný, za to uspávadlo v jeho oblíbeném poledním čaji, samozřejmě se při pohledu na něj zhrozil nejvíc.
"Co se stalo?" přiběhl až k nim a pomohl Tomovi sundat z jeho ramene Adama. Krvavá skrvrna na hrudi prince mluvila jasně, že stačil Bill jen těžce polknout a pak vzal Adama v podpaží, Tom za nohy a tímhle způsobem ho dotáhli do společenské místnosti.

Pavo Reino 31. ...jen přes mojí mrtvolu!

28. října 2011 v 10:34 | Extasy |  Pavo Reino
Mám před sebou tři dny volna, až na to, že celou sobotu budu v tahu, jakože od rána do noci, takže se ke kompu nedostanu. Tím chci naznačit, že další díl očekávejte nejspíš až v pondělí, neděli jsem se rozhodla strávit s Kenichim a jeho seriálem, který se mi podařilo sehnat:-) Ale znáte to, většinou, když si něco naplánujete, tak to nakonec dopadne úplně jinak. Nebudu předbíhat... popojedeme:-)


Věděl, že je to moc nebezpečné, i tak Adam použil tajnou chodbu v kapličce pod kopcem. Kdyby se vydal k lesu, potkal by určitě Sofii a Toma a to opravdu nemohl potřebovat.
Bylo od něj špatné, že nasypal Billovi uspávací prášek do pití, ale jinak to prostě nešlo. Nemohli ho držet v zámku, když neznal vysvětlení o Jackovi. Copak to nedokázali pochopit?

Adam before and after

26. října 2011 v 21:57 | Extasy |  Something about Adam Lambert
Zase jsem si hrála a ač se to na první pohled nezdá, tahle fotka dala teda hodně práce! Na druhou stranu, díky za Adamovu nedokonalou pleť, můžu se na něm skvěle učit, nehledě na to, že mě se líbí se vším všudy. Ale posuďte sami, vyhlazené fotky mají něco do sebe:-D


Pavo Reino 30. ...kde je Jack?

26. října 2011 v 14:18 | Extasy |  Pavo Reino


Adam pohnul víčky, i když se mu je ani trochu nechtělo otevírat. Ale musel, bylo ráno. Pravá ruka, na které míval onyxový prsten mu vylítla před obličej. Nejdřív se šíleně polekal, až se mu sevřely vnitřnosti, pak teprve si uvědomil, že prsten má Tom, vyšla na něj noční služba.

Pavo Reino 29. ...opravdu zkažený den

25. října 2011 v 14:22 | Extasy |  Pavo Reino

Nějak si to nechci připouštět, ale asi se vážně řítíme do cílové rovinky. Tím nemyslím, že příští díl bude poslední, to asi ani zdaleka, ale události se rozjely tím správným směrem, není návratu... takže popojedem:-)


Tom si založil ruce na prsou a zadíval se na svojí matku nedůvěřivě. Vůbec tomu nerozuměl, ale ona asi ano a to ho tak hrozně vytáčelo, že se držel zuby nehty, aby na ní nezačal křičet.

Pavo Reino 28. ...musím jít...

24. října 2011 v 12:46 | Extasy |  Pavo Reino


"Tak dobře, zkus to znovu a soustřeď se na svoje emoce!" doporučila Sofie Adamovi, který stál před krbem s namířenou rukou do jeho středu a už asi pět minut se rozmýšlel, jestli to zvládne nebo ne. Možná že mu knížka dala nepřímo rozuzlení celé záhady s jeho schopností, i tak bylo hodně složité pokusit se soustředit jen na to, co cítil s Jackem, teď když ho u sebe neměl a když už se zas tolik svobodný necítil. Dalo se to pochopit, vrátili se do Pava za účelem bojovat a s vědomím, že je země v obrovském ohrožení, nejen on a všichni jeho přátelé.

Kouzlo východu - Ken´ichi Matsuyama

21. října 2011 v 20:35 | Extasy |  Something else
Nemám nijak vřelý vztah k asijským státům, spíš neutrální, ale nikdy mi nevadily akční filmy s Jackie Chanem, či s Marcem Dacascosem, o kterém jsem tu psala nedávno v souvislosti s filmem Crying Freeman. Jet Li taky není k zahození, ovšem dneska bych ráda napsala něco o člověku jménem Ken´ichi Matsuyama. Ti, kteří dali na mé doporučení a shlédli aspoň jeden z filmů o zápisníku smrti, vědí, kdo je to "L", ano a ten jež ho hraje je právě Ken´ichi.

Našla jsem si nějaké bližší informace a pokud se vám zalíbil jako mě (u mě je slovo zalíbil hodně slabé:-)) třeba by vás něco zajímalo. Určitě vám ho nechci vnucovat, ale myslím si, že si zaslouží trochu pozornosti, protože ve svých letech toho má na kontě už poměrně dost a kdyby nebyl ukázkový japonský vlastenec, určitě bychom ho brzy viděli i v nějakém americkém filmu. Na jednu stranu je to od něj hezké, že má tak rád svojí rodnou zemi, na druhou... přece jenom jsme více zasaženi západním vlivem, než tím východním, což znamená, že japonská kinematografie u nás nemá tak velké zastoupení a dle mého názoru je to věčná škoda:-/

No nic, pustím se tedy do nějakého stručného popisu tohohle vyjímečného kluka...

Narodil se 5. března 1985, letos mu tedy bylo 26 let (krásný věk!). V japonštině by se jeho jméno zapsalo takhle - 松山ケンイチ, nevím jak vám, ale mě se, ač jsem psala, že k východu nemám bližší vztah, tyhle jejich znaky líbí moc, řeč jako taková už míň, přiznám se, že jsem tak trochu na rozpacích z té jejich afektované mluvy, Japonci prostě hrozně křičí:-D, to jen tak na okraj, když už o jednom píšu:-)

Jeho aktivní herecký život začal v roce 2001 rolí v reklamě a taky si vydělával jako model (mezi námi, postavu na to teda má, nemyslete si o mě nic špatnýho, ale ten kluk má nádherný nohy, na těch já u chlapů ulítávám:-D) Po reklamách se dostavily první menší role v TV filmech a seriálech, než debutoval coby "L" v již zmíněném Zápisníku smrti (2006-2008) a hned ve všech jeho třech částech. Osobně si myslím, že trojku natočili kvůli němu, protože zjistili, že on je prostě tahák. Ne bezdůvodně si za tuhle roli odnesl hned několik ocenění!

V roce 2008 natočil i film Detroit Metal City, který mě osobně nadchl, bohužel se k nám nedostal ani s titulky, ale děj je jednoduchý, nakonec jsem je nepotřebovala:-) Co mě na něm ovšem zaujalo nejvíc byl fakt, že jsem měla pocit, že se koukám na někoho úplně jiného, než v Zápisníku. Nemám ráda herce, kteří mají nějaký svůj osobní styl a ten dávají do každé svojí role, pak se mi slévají jejich filmy dohromady a to určitě není dobře. Jen v rychlosti vzpomenu třeba Brada Pitta. Netvrdím, že není skvělý herec, ale u něj prostě už vím, co mám čekat a z toho jsem mírně řečeno rozčarovaná.
Ken´ichi si díky svojí schopnosti podmanit jakoukoliv roli odlišným způsobem vysloužil přezdívku "herec chameleón" a dokonce se mu v hereckých kruzích říká japonský Johnny Depp, s čímž naprosto souhlasím.

Důkazem mi byly další tři filmy, které jsem viděla a to Kamui Gaiden (2009), Norské dřevo (2010) a Gantz (2009). Ten první jsem shlédla zrovna dneska a opět jsem z něj byla uchvácená. Jedná se o typický japonský akční film, kde Ken´ichi spoustu akčních scén absolvoval bez dubléra, za což má můj obdiv a mimochodem, když bojuje, je k sežrání:-D Ten druhý film by si asi zasloužil trochu lepší scénář, ale i tak mě dostal, o Ken´ichim nemluvě! Prostě cokoliv jsem s ním viděla se mi líbilo a zanechalo ve mě dojem, že kdybych to neviděla, byla bych o něco ochuzená, škoda jen, že spoustu dalších jeho filmů u nás nejde sehnat, hrozně mě to mrzí:-(

No a na závěr bych se chtěla pošťourat trochu v jeho soukromí. Nic moc jsem toho nezjistila, jen že je velice zdatný ve skoku o tyči a pak ve hře basketbalu na vozíku (?). Nemá rád pálivá jídla, takže se jako čert kříži vyhybá třeba tradičnímu Wasabi.
Prvního dubna tohoto roku se oženil se svou hereckou kolegyní z Kamui Gaiden a v únoru 2012 očekávají prvního potomka:-)
Po shlédnutí několika rozhovorů na youtube jsem mimojiné zjistila, že je to hrozně fajn člověk, velice skromný a pokorný, aspoň tak na mě působí.

No... mám zase nad kým přemýšlet...Učím se...

21. října 2011 v 19:30 | Extasy |  Tvořím, tvoříš, tvoříme:-)
Učím se retušovat moji milí:-) To co už spoustu lidí nejspíš hodně dlouho ovládá jsem začala zkoušet já až dneska. No lepší později, než vůbec! A jsem nadšená, protože to je tak jednoduchý, že ani nemá smysl tu popisovat, jak se to dělá. Musela jsem si sice stáhnout novější verzi Photofiltre, ale rozhodně to stálo za to:-)
A bude se vyhlazovat...


Pavo Reino 27. ...nemůžu ti to říct...

21. října 2011 v 10:13 | Extasy |  Pavo Reino


Následující ráno se všichni sešli v jídelně u společné snídaně. Gareth měl zrovna po poslední noční službě, takže navrhl, že si pak půjde lehnout.

"Někdo by se měl vydat do města a začít pátrat po lidech, kteří jsou ochotní se k nám přidat!" promluvil Jack nejistě k celé skupině a vládkyně okamžitě přikývla.
"Skvělý nápad Jacku!"
"Dobře, toho někoho myslím sebe!" pokračoval Jack a Adam přivřel oči.
"Pak jdu taky!" vyhrkl posléze a Siriana se pousmála.
"Myslím, že by do města měli jít ti, na které není vypsaná odměna!" připoměla Adamovi jemně a ten sklonil smutně hlavu.

Crying Freeman - Plačící drak

19. října 2011 v 21:42 | Extasy |  Pavo Reino
Chtěla bych vám nabídnout další film, který patří mezi mé oblíbené. Napadlo mě to i díky tomu, že jsem si objednala jeho knižní předlohu a zrovna dneska mi přišla. Byla jsem dost v šoku, když jsem se dozvěděla, že byl natočený stejně jako Zápisník smrti podle velice slavné japonské mangy (číst komiks odzadu je docela zábava:-D)
Trochu mě mrzí že se filmaři nevyřádili víc v erotických scénách, kterých je v komiksu požehnaně, ale rozhodně má co nabídnout i v jiných směrech, třeba co se týče napětí, bojových scén a těch při kterých tuhne krev v žilách.

Pavo Reino 26. ...návrat

19. října 2011 v 20:35 | Extasy |  Pavo Reino


"Co se stalo Adame?" Jackův předstíraný klidný hlas Adama zamrazil až do morku kostí. Teprve v tu chvíli si totiž uvědomil, co vlastně řekl a co jeho slova znamenají. I právě ve spojitosti s Jackem. Zase ho bude muset opustit a tentokrát půjde na jistou smrt, co když už se nikdy neuvidí? Nechtěl nechat Jacka samotného....
Podíval se na něj a pokusil se na rtech vyloudit nějaký úsměv, ale bylo mu jasné, že to musí působit ještě smutněji, než kdyby brečel. Nemohl teď říct pravdu, přiznal by Sirianě, kdo skutečně je. Nikdy se do takovéhle situace nechtěl dostat.
Pohledem znovu vyhledal Toma a zvedl tázavě obočí. Doufal, že mu nějak pomůže.

Pavo Reino 25. ...hříchy z mládí

18. října 2011 v 18:29 | Extasy |  Pavo ReinoO tři dny později...

I kdyby se na to soustředil sebevíc, nevzpoměl by si Adam na jediný den, stejně tak idylický jako celý čas, který doposud strávil v Nova Terra. Jistě jeho úsudek hodně ovlivňoval fakt, že je zamilovaný do Jacka a Jack do něj a že spolu tráví veškerý čas. Ale nebýt to v Nova Terra, v pohodové zemi, které vládla pevnou a zároveň přívětivou rukou Siriany, asi by měl jiné mínění. Byl si vědom toho, že jednou se bude muset vrátit a že jeho návrat do Pava nebude patřit k těm nejšťastnějším, ale prozatím to celkem úspěšně pouštěl z hlavy. Nehodlal se tím trápit, ne, dokud byl v tomhle městě a s Jackem...

Adam - new photo...

17. října 2011 v 21:44 | Extasy |  Pavo Reino
Jo, všichni jsme z něj hotový, já prostě nemám slov... nejradči bych napsala povídku jenom s ním, složila nějakej text na písničku o něm, namalovala ho, sestříhala další video, jela do LA...


Pavo Reino 24. ...poznávací znamení

17. října 2011 v 19:35 | Extasy |  Pavo Reino
Tááák, je po víkendu, takže bych teď mohla mít zase trochu víc času na psaní:-) Tenhle díl PR je oddychový, tedy jak pro koho... Velvet:-D
Konečně dořešíme situaci Sofie a Toma, abychom se pak mohli vrhnout na opravdu závažné problémy, které nás teprve čekají a myslím, že nebudu lhát, když řeknu, že půjde do tuhého:-(
Užijte si chvíli romantiky a já jdu tvořit další díl:-)


Místo toho, aby si užívala tenhle nádherný ples jako všechny ostatní ženy, protože pro ty především tahle událost znamenala ještě víc mužské pozornosti než kdy jindy, dohnala Sofie Toma k tomu, aby před ní utekl. Ne, neměla sama pro sebe žádná uklidňující slova, až když zmizel, došlo jí, že se chovala jako histerka, prostě jako typická ženská, kterých musel mít Tom kolem sebe bezpočet. Jemu se přece na ní líbilo i to, jak byla tvrdá a zásadová a že dokázala všechno řešit s chladnou hlavou, což ale nebyl tenhle případ. Prostě vypěnila. Bylo úplně jedno, že jí Tomovi předurčila věštkyně. Hlavně chtěla, aby byl šťastný a spokojený a tímhle směrem se cesta ke společnému štěstí rozhodně neubírala.

Zápisník smrti...

16. října 2011 v 11:23 | Extasy |  Something else
Ne, nechystám novou povídku s tímhle tajemným názvem, i když by byl námět opravdu lákavý. Chci vás nalákat na film Death Note, který jsem minutý týden viděla. Respektive na všechny jeho tři části.
Nejsem moc zručná ve vyprávění filmů, asi bych vám toho prozradila víc než by se hodilo, takže dávám stručný popis z ČSFD...

Pavo Reino 23. ...překroutil jsi to!

15. října 2011 v 10:50 | Extasy |  Pavo Reino

Tolik krásných šatů pohromadě Sofie ještě neviděla. Jedny byly hezčí než druhé. Po té celoživotní černé, kterou nosila se tenhle krok do neznáma zdál jako příjemné zpestření, ač si to zprvu nechtěla připustit. Ale měla v sobě přece něco ženského, co jí dovolilo se trochu zasnít a užít si pozornost, která se jí doposud nedostávala.

Pavo Reino 22. ...nechci se seznamovat

12. října 2011 v 17:39 | Extasy |  Pavo Reino

"Sofie, uklidni se, někde tu určitě bude!" Gareth se snažil ke gardce mluvit co nejšetrněji, byla totiž pořádně vytočená. Nikdy neviděla krásnější palác, všechny ty prostory, které prohledala, když pátrala po svém pánovi byly prostě úchvatné. Jenže by si určitě jejich krásu užívala víc, kdyby při tom nehledala právě Adama.

Pavo Reino 21. ...shledání

11. října 2011 v 18:30 | Extasy |  Pavo Reino
Tohle je jeden z takových těch dílů, které píšu hrozně moc ráda, odpočinu si u nich, zasním se, popláču, v tomhle případě hlavně na začátku a rozhodně spadá do oddělení červená knihovna:-DD Já se za to nestydím, asi mi jde tenhle žánr prostě nejlíp. Jednu hodně důležitou informaci se tu ale dozvíte, takže bych tuhle část rozhodně nevynechávala:-) Jsem hrozná co?!


"Jacku... co, já..." Adamovo koktání by za jiných okolností asi Jacka rozesmálo, jenže ne v situaci, kdy na něj narazil v královské kuchyni v Nova Terra. Jen tři dny po tom, co se rozloučili. Ano, za jiných okolností by se mu právě i z tohodle rozbušilo srdce. Teď cestovalo po celém jeho těle a naposledy se zastavilo v krku.
"Co tu děláš?" vydechl jedinou přihodnou otázku, která ho momentálně napadla. Asi proto, že by na ní vážně rád znal odpověď.

Pavo Reino 20. ...pořád je to vězení

10. října 2011 v 18:51 | Extasy |  Pavo Reino
Znáte to, když si vzdycháte, že se třeba nic neděje a pak se toho sejde tolik najednou, že nevíte kam dřív skočit? Mám to tak teď. Nebudu vás tím zatěžovat, nějaké pracovní záležitosti, nějaké osobní, do toho prodávám auto, docela se těším, až se to zase uklidní:-)
S Pavo Reino ale nekončíme, ani zdaleka, na to se pokusím najít čas vždycky, možná že to teď nebude tak často, ale vynasnažím se. No a kde jsme to skončili minule? Ano, u dobráka Borise, který dal našim cestovatelům napít úžasné melounové limonády...
Hm, taky bych si dala, ovšem bez toho uspávadla:-D


O tom, že jsou ve vězení nebylo pochyb, jinak by je nedrželi pod zámkem v nějakém ne moc pohodlném pokoji a ještě s ochrankou, ze které šel opravdu strach. Sofie cítila, jak se jí vaří mozek, když se pokoušela vymyslet, jak se odsud dostanou pryč, aniž by si toho někdo všiml. Aniž by to někdo zaregistroval, dokud nebudou dostatečně daleko. Na druhou stranu nemohli utéct, přišli přece za Tomem, Jackem a Billem. Věděli, že ti tři jsou někde ve městě, kde, to zůstávalo záhadou a udělat ze sebe psance nevedlo zrovna ke šťastnému a bezproblémovému shledání.

Pavo Reino 19. ...dobrák Boris

7. října 2011 v 10:54 | Extasy |  Pavo Reino
Nevydržela jsem to:-) A taky nevím, jestli se k psaní o víkendu dostanu, takže dávám další díl už teď. Dvacítku očekávejte v pondělí, s největší pravděpodobností.


Adam si pořádně přihnul ze své lahve s vodou a pak si hřbetem ruky osušil rty, které měl ještě před pár vteřinami hrozně vyschlé. Bezmyšlenkovitě se zadíval na svoje zaprášené boty a pak na strom, u kterého se zastavili.
Putovali možná dva dny, s jednou přestávkou na spánek a ten netrval víc jak pár hodin.