Září 2011

Pavo Reino 12. ...jak jsi to udělala? (2/2)

29. září 2011 v 18:48 | Extasy |  Pavo Reino
pokračování...


Po důkladném rozhlédnutí si Tom dovolil vystoupit ze dveří a pro jistotu strčil svojí tašku s kuřaty za záda. Od té chvíle, co chodil se Sofií do města už nikoho nebezpečného nepotkali. Tedy díky jeho prvnímu zážitku, kdy Sofii tajně sledoval, mu ten člověk, který jí zastavil v zastrčené uličce přišel nebezpečný až dost. Chtěl se jí na něj zeptat, ale nikdy nebyla vhodná příležitost. Možná ani nevěděla o koho přesně jde, ale to by nesměla být tak hrozně ve stresu, když s ní hrál to divadlo na roztomilý homosexuální pár. Byla z toho muže docela dost vyděšená.


Pavo Reino 12. ...jak jsi to udělala? (1/2)

29. září 2011 v 18:45 | Extasy |  Pavo Reino
Jsem nemocná moji milí, mám rýmu jak blázen, všechno mě bolí, sotva lezu a to jsem včera dobrala antibiotika:-( Další díl jsem dopsala a třináctku asi zítra taky zvládnu, ale o víkendu si nejspíš lehnu a budu se potit. Snad se mi podaří dostat v příběhu tam, kam jsem chtěla, aby jste měli v sobotu a v neděli nad čím přemýšlet:-D

A teď k Pavo Reino... celou dobu jsem se záměrně vyhybala Jackovým myšlenkám, ale právě se dostáváme do fáze, kdy už bude zapotřebí vidět mu do hlavy - to je jedna část dnešního dílu, pak se podíváme na Adama a Billa:-) a v neposlední řadě zjistíte, jaký pokrok udělali Sofie a Tom. Víc prozrazovat nebudu:-) Jo a opět to musím rozdělit do dvou článků:-(


O dva týdny později...

Život v zámečku se kupodivu ustálil do snesitelné úrovně, která vyhovovala všem. Do města pro jídlo chodila Sofie už jenom s Tomem, odmítl jí tam pouštět samotnou, o přípravu snídaní, obědů a večeří se starali Adam a Bill. No a Jack? Většinou se nepodílel na ničem, co dělali ostatní. Spoustu času trávil v knihovně.
Co měli ale společné všichni bylo to, že se vyhybali obloukem pokoji s virtuální realitou.


Pavo Reino - Jack

28. září 2011 v 21:31 | Extasy |  Pavo Reino
Další individuální wall k Pavo Reino:-)

Jack


Pavo Reino 11. ...pravda

28. září 2011 v 20:29 | Extasy |  Pavo Reino
Vzhledem k tomu, že jsem si odskočila na jedno svoje vystoupení jsem měla strach, abych tenhle dílek dneska dopsala, ale povedlo se:-) Nechtěla jsem vás napínat dlouho s tím, jak to mezi Adamem a Billem je, takže je tahle část víceméně vysvětlení toho, co se v noci stalo:-)


Do teď žila Sofie celkem poklidný život, starala se o svého pána, hlídala jeho bezpečí a byla mu oporou, když na něj přišla jeho deprese z toho, že nemůže svojí zemi pomoct.
Ta jediná vteřina, to když ho Jackova levitující navigace srazila k zemi všechno změnila. Už od začátku se jí to nelíbilo a že nemívala odhad na nečekané události, v tomhle případě se nemýlila a neuvěřitelně jí to děsilo. Ráda by byla zase tou obyčejnou gardkou, která se podřídila absurdním zákonům v Pavo Reino, copak toho chtěla moc?


Pavo Reino - Adam

27. září 2011 v 23:42 | Extasy |  Pavo Reino
Kompletní wall se všemi hlavními aktéry se mi moc líbil, tak mě napadlo, udělat ho znovu, ale s každým zvlášť.

Seznamte se, toto je princ Adam:-)


Pavo Reino 10. ...věštba

27. září 2011 v 19:12 | Extasy |  Pavo Reino
Než kouknete dolů a začtete se do další části Pavo Reino s tajemným názvem věštba, chtěla bych vám poděkovat. Za to že si najdete čas a čtete tenhle příběh a že mi pod něj vždycky hodíte nějaký ten milý komentář. Všechny jsou vážně úžasné a pohánějí mě pořád kupředu, moc si toho vážím. Mimo jiné mě vždycky příjemně překvapí Ady, která mi minimálně jednou denně věnuje status na FB:-)
Vy co píšete víte, jak moc je takový zájem důležitý a vy co ne, vězte, že právě to, jak vám to třeba zvedne náladu, nebo zlepší den, je pro nás autory to nejdůležitější, přála bych vám cítit ten pocit. Myslím si, že Pavo Reino bude jedna z povídek na kterou si ráda vzpomenu i za pár let, vážně si to psaní užívám:-)

No nic, nebudu to zdržovat, užijte si to a buďte schovívaví, speciálně u tohodle dílu:-)


Následující ráno nebylo ani náhodou přívětivé, už jen z hlediska počasí. Těžké černé mraky se stahovaly nad Pavo Reino a ještě než se pořádně rozednilo, začalo hustě pršet. Bohužel to nevypadalo, že by ten den mělo vysvitnout slunce. Nemělo šanci svoje paprsky skrz tmavě šedivé husté baldachýny protlačit, takže to velice brzy vzdalo.
Podobná nálada panovala i v zámečku. Prozatím v Sofiiných myšlenkách...


Pavo Reino 9. ...tak trochu oddechovka (2b/2)

26. září 2011 v 22:44 | Extasy |  Pavo Reino
Chtěla jsem to původně udělat trochu jinak, ale okolnosti mi to prostě neumožnily:-) Přiznám se, že je mi z konce tohoto dílu smutno, asi to bude tím, že z něj necítím naději, že by se to mohlo někdy zlepšit. Ale máme toho před sebou ještě hodně, žádný strach, jednou to sluníčko musí vyjít:-)


První, na co Adam narazil, když se vytratil z konfenčního sálu byla hodně dlouhá chodba. Opět celá bílá. Na každé její straně se nacházelo nepřeberné množství dveří s číslicemi, které ani nešly za sebou, byly různě zpřeházené, když byl zhruba v polovině, přestal to sledovat. Víc ho zaujaly dveře na samém konci, co za nimi asi bylo?


Pavo Reino 9. ...tak trochu oddechovka (2a/2)

26. září 2011 v 13:20 | Extasy |  Pavo Reino
Myslela jsem si, že odpoledne ve virtuální realitě nacpu do dvou dílů, ale spletla jsem sem:-( Tohle prostě odhadnout nejde, takže zatím není zápolení konec, vypadá to ještě na jeden díl. Ale věřím, že právě tenhle se vám bude líbit:-)


Asi proto, aby byl s Adamem co nejméně v kontaktu Jack vybral jako místo jejich souboje opuštěnou budovu s několika patry. Bylo možné se v ní schovat prakticky kamkoliv. Účel jejich hry spočíval v tom, kdo se první chytí do připravené pasti toho druhého. Po pravdě, tenhle způsob souboje ještě Adam nehrál. Soupeřil vždy se Sofií v přímém kontaktu, tedy většinou se sečnými zbraněmi. Ale vlastně tomu byl rád, ani on si nedokázal představit, že by měl s Jackem takhle bojovat, i když určitě doplatí na jeho skrytý důvtip.


Blue Valentine

26. září 2011 v 11:29 | Extasy |  Something else
Mám tu další tip na pěkný film...tedy pěkný, jak se to vezme. Hlavně je hodně smutný a velice pravdivý, myslím si, že takhle to běžně ve společnosti chodí a je mi to upřímně líto:-( Osobně nevyhledávám filmy, které se až moc dotýkají každodenní reality kolem nás, protože jsou to většinou filmy depresivní (žijeme v tom, tak proč si to ještě připomínat takhle? - to je můj názor:-)) ale někdy zvítězí prostě moje slabost pro herce, kteří v tom filmu hrají, takže se jim rozhodnu dát šanci. Přesvědčit mě o tom, že i film z reality může být dobrý.

V Blue Valentine hrají Michelle Williams a Ryan Gosling. Hodně lidí zná Michelle, i díky tomu, že žila s Heathem Leaderem, já osobně obdivuju Ryana. Jako hodně mladý hrál v béčkovém seriálu Mladý Herkules a taky jako většina dětských hvěz zkusil získat svoji slávu na Disney Channelu. Naštěstí mu to nezůstalo, dneska se specializuje právě na takovéhle filmy a snad jen díky němu se na ně dívám, protože on je opravdu znamenitý herec, nutí vás přemýšlet, když se na něj díváte, protože on vůbec nehýbe obličejem, opravdu ne, ne když je zmatený, naštvaný, frustrovaný...díváte se na něj a říkáte si, co teď asi udělá? Jak se zachová?
No, ale takhle moc jsem se tu o něm rozepsat nechtěla, možná někdy příště:-)

Přidávám odkaz na zmíněný film, určitě stojí za shlédnutí...Pavo Reino 9. ...tak trochu oddechovka (1/2)

25. září 2011 v 1:01 | Extasy |  Pavo Reino
Nechtějte vědět, jak těžko se popisuje tzv. mrtvé období. Já tomu tak říkám, je to čas, kdy se v příběhu vlastně neděje nic zásadního, i když, jak se to vezme. Kdyby bylo Pavo Reino jenom o vztazích, tenhle díl by nebyl problém, jenže tentokrát jde o víc, všichni to tak cítíme, že?:-) Bohužel, nebo bohudík se naši hrdinové musí nějakým způsobem sblížit a o to jsem se pokusila v následujícím dílu, který je rozdělen na dvě části, tu druhou čekejte spíš v pondělí, asi to zítra nestihnu:-(

Takže jdeme na lámaní ledů:-D

Pavo Reino - wall

24. září 2011 v 14:13 | Extasy |  Pavo Reino
K tomuhle asi netřeba nic psát, jenom jsem si tak říkala, když jsem do obrázku hledala vhodného Adama, on snad věděl, že tohle budu psát:-DDD To peří mu fakt sekne:-)


Hudební rekapitulace-inspirace

23. září 2011 v 12:00 | Extasy |  Other vids
Dám si teď na chvilku s Pavo Reino voraz, mám pocit, že píšu rychleji než čtete a možná nebude na škodu dát vám čas na vstřebání tolika informací:-) Při té příležitosti mě napadlo sestavit takovou rekapitulaci hudebních skvostů, které se mi ani po letech nevytratily z hlavy a více či méně ovlivnily moje hudební vnímání. Budu stručná v popisu, spíš mě napadlo, že bych vás mohla inspirovat, dobré hudby není nikdy dost, zvlášť té z dob minulých:-)

A taky si trochu procvičím paměť:-D

Když mi do komentů napíšete jaké písničky provázely vás a jak, budu moc ráda!

a ještě něco: blog.cz má ve zvyku pomíchávat videa, což je fakt docela dost trapný, tímto se za něj omlouvám, pokud v článku nebude něco sedět:-//

Pavo Reino 8. ...ano, jsem dědic

23. září 2011 v 9:03 | Extasy |  Pavo Reino
Přináším vám osmý díleček Pavo Reino, kde se vysvětlí pár věcí, hlavně jsem potřebovala ty lidi nějak sdružit, udělat z nich společenství, které drží pohromadě za všech okolností. Zatím se mi to podařilo částečně, protože některé záležitosti se nedají uspěchat, jako vztahy, city. atd a právě takové problémy dokážou všechno zkomplikovat.
No nic, popojedeme:-)Všechno na co Adam v tu chvíli myslel by se dalo nazvat pořádným zmatkem. Viděl stát Sofii v místě, kde rozestavěl senzory pohybu a taky viděl vedle ní Toma. I on byl za těmi senzory. Kdyby si nebyl vědom své velké chyby, určitě by se divil. Zmatek, který cítil byl směsicí úlevy, vzteku a strachu.


Allegator in famous video

22. září 2011 v 12:46 | Extasy |  Tokio Hotel vids
Pátrala jsem, co nového vytvořila Allegator a narazila jsem na tohle úchvatné video. Jako že tu písničku, která to podbarvuje nepovažuju za své nejoblíbenější, tahle verze je úžasná, to nemluvím o kresbách Alleg. Jsou prostě dokonalý, co ta ženská dokáže, nad tím zůstává rozum stát!


Jack Strify - Modern Lover

22. září 2011 v 11:29 | Extasy |  Cinema Bizarrev vids
Dneska jsem našla tohle videjko. Už jsem kdysi viděla něco podobnýho, ale nějak se mi líbí spojení té písničky s focením Jacka pro projekt Viva La Wonderland.

Písnička je od Cinema Bizarre jak jinak:-) a jmenuje se Modern Lover. Je zvláštní, jak mám všechny songy od CB sjeté od začátku do konce a od konce po začátek, minimálně stokrát, ale vždycky se mezi nimi najde nějaká, která mě nejdřív třeba vůbec nechytla a podaří se jí to až po roce:-)


Kdo si hraje...aneb zas jedna montážka:-)

21. září 2011 v 21:39 | Extasy |  Adam Lambert Fan Art
Tak jsem si zase trochu hrála...

Ale líp mi jde rozhodně psaní:-D

Pavo Reino 7. ...zakázané ovoce

21. září 2011 v 15:30 | Extasy |  Pavo Reino
Protože večer nemám čas, dávám sem další díl Pavo Reino už teď. Velvet mi říkala, že se nic nestane, když trochu zvolním, že zase jedu jak fretka, ale tohle jsem já, většinou, když se do toho dostanu, tak nemůžu přestat. Nemyslím si, že by to mělo vliv na kvalitu jednotlivých dílů, to určitě ne, jen bude jistě pár takových, u kterých si řeknete, nic moc se tam neděje, ale i takové jsou důležité, věřte mi:-) No, snad si můžu dovolit tvrdit, že tenhle k těm neakčním nepatří, tak půl na půl:-)

Pavo Reino 6. ...intuice

20. září 2011 v 19:18 | Extasy |  Pavo Reino
Pavo Reino pošesté...


Adam se zavřel do své šatny a zoufale se rozhlédl kolem sebe. Co si má sebou vzít za šaty? Všechny jeho oděvy byly tak šíleně moc nazdobené, nikdo by nepochyboval, že je minimálně císařský princ, kdyby ho v některém z jeho plášťů viděl. O tunikách nemluvě. Jenže nic jiného neměl a potřeboval udělat dojem, aby se od těch třech dozvěděl co nejvíc. A ano, potřeboval udělat dojem i na toho arogantního kluka.
Musí tu něco najít, co zapůsobí, umanul si a začal se přehrabovat tunikami všech možných barev na prvním stojanu. Ozvalo se zaklepání na dveře a do šatny vstoupila Sofie.


Pavo Reino 5. ...vs. Nova Terra

19. září 2011 v 21:53 | Extasy |  Pavo Reino
Nějak nám to tu uvadá, ale nevadí, já to přežiju, se svojí fantazií určitě:-)

Předchozí díl byl zlomový...pro Adama určitě, ale není všechno zlato co se třpití. Ovšem, musím uznat, že to chlapec nese statečně, zatím jo:-)


Ne, rozhodně nikdy v životě neviděl někoho tak přitažlivého, i když přesně nevěděl, čím by se měl ve svém úsudku řídit. Třeba tím, že měl najednou hrozně těžké nohy a jeho hlas se ztratil neznámo kam? Že si jeho prsty zatoužily tu lidskou bytost před ním osahat, aby mozek uvěřil, že se nenachází v nějakém brakovém románu, o kterých mu kdysi vyprávěla chůva, nebo novele, kterou si s tak velkou oblibou nechával jeho otec číst před spaním. Po pravdě, Adam nikdy moc nečetl, pavoreinská literatura mu nepřišla natolik zajímavá, aby s ní ztrácel svůj čas, ale to bylo teď vedlejší.


Pavo Reino 4. ...něco na té navigaci je

18. září 2011 v 23:30 | Extasy |  Pavo Reino
Kde že jsme to skončili minule? Ach ano, Adama něco srazilo k zemi a byla to fakt pořádná šlupka...


Měl hodně těžká víčka, víc než obvykle. Nebylo to jako když se ráno probudí a nechce se mu je otevřít, teď moc chtěl, ale nešlo to. Jeho sluch rozpoznal několik hlasů, moment, znamenalo to, že je zpátky v paláci? Byli přece se Sofií na lovu, ale do rezervace nedojeli, protože si dali přestávku u pěti jasmínů.
Donutil Sofii vyplivnout to kuřecí sousto, pak mluvili o Adamově schopnosti nepodléhat advisově špatnému vlivu a nakonec po něm chtěla, aby rozdělal oheň, jeho oheň.